Spółki partnerskie: co warto o nich wiedzieć

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: egospodarka.pl/ rynekaptek.pl   20-10-2014, 12:48

Możliwość utworzenia spółki partnerskiej mają tylko osoby, których działalność opiera się o tzw. wolne zawody, do których zalicza się m.in. aptekarzy.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami spółka partnerska jest spółką osobową, utworzoną przez wspólników w celu wykonywania wolnego zawodu w spółce prowadzącej przedsiębiorstwo pod własną firmą.

Kluczowe jest to, że w ramach spółki partnerskiej istnieje możliwość wykonywania jednego bądź kilku zawodów. Powodem dla którego przedsiębiorcy decydują się na ten rodzaj działalności, to m.in. fakt, że nie ma tutaj określonych dolnych progów kapitału zakładowego oraz brak podwójnego opodatkowania.

Jej niewątpliwą przewagą nad innymi formami działalności jest ograniczona odpowiedzialność za zobowiązania powstałe w wykonywaniu działalności przez innych partnerów.

Gdy przedsiębiorca zdecyduje się na prowadzenie własnej działalności w formie spółki partnerskiej to powinien pamiętać o tym, że umowa musi być zawarta na piśmie – inaczej będzie nieważna.

Wkłady wnoszone do spółki mogą mieć charakter pieniężny lub niepieniężny. Jeśli partnerzy zdecydują się na wniesienie do spółki np. nieruchomości, to będzie wymagało to od nich dostosowania do tego stanu rzeczy umowy, która wówczas musi przybrać formę aktu notarialnego.

Więcej: http://www.prawo.egospodarka.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH