Spotkanie ministrów zdrowia w NIL

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: JMac./NIL/rynekaptek.pl   12-11-2015, 15:36

Spotkanie ministrów zdrowia w NIL Spotkanie ustępującego i kandydata na nowego ministra zdrowia odbyło się w NIL

12 listopada 2015 roku w Naczelnej Izbie Lekarskiej spotkali się ustępujący minister zdrowia prof. Marian Zembala i desygnowany na stanowisko ministra dr Konstanty Radziwiłł.

Prof. Marian Zembala podkreślał, że cieszy się z wyboru Konstantego Radziwiłła na swojego następcę i że będzie go wspierał.

Zembala przedstawił swoje dokonania w wielu zakresach w tym w pediatrii, onkologii, psychiatrii. Jako bardzo istotne dla nowego ministra wskazał m.in. przygotowanie do 20 grudnia br. map potrzeb zdrowotnych oraz przygotowanie kryteriów do kontraktowania świadczeń zdrowotnych.

Rozmawiano także o ustawie refundacyjnej i konieczności rozwiązania problemów pacjentów z dostępnością m. in. do programów lekowych.

- Nawet jeśli czasem bardzo się różnimy, to jednak częściej mamy wiele wspólnego – powiedział o spotkaniu z prof. Zembalą dr Konstanty Radziwiłł.

Podczas spotkania kandydat na nowego ministra zdrowia zapewnił, że jego działalności skupi się przede wszystkim na  pacjentach. Podkreślił jednak, że także umocowanie konstytucyjne samorządu lekarskiego powoduje, że jako samorząd zaufania publicznego działa on przede wszystkim w interesie publicznym.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH