"Staramy się zwiększać obecność farmaceutów w mediach"

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Aptekarz Polski/ rynekaptek.pl   11-04-2016, 10:07

"Staramy się zwiększać obecność farmaceutów w mediach" Szefowa NRA o planowanych działaniach Rady

Czekamy rozstrzygnięcie konkursu na Głównego Inspektora Farmaceutycznego. To od działań Inspekcji zależeć będą wyniki postępowań antykoncentracyjnych, o które wnioskujemy - ocenia prezes NRA, Elżbieta Piotrowska-Rutkowska.

Działająca od kilku tygodni nowa Naczelna Rada Aptekarska podjęła przede wszystkim szereg działań zmierzających do zmiany istniejących obecnie przepisów, uznając zarówno zmianę prawa jak i bezwzględne respektowanie i egzekwowanie jego obecnych zapisów, jako kluczowe elementy regulujące funkcjonowanie rynku farmaceutycznego - przypomina szefowa Rady w felietonie "Rzeczy duże i małe" w Aptekarzu Polskim.

Blisko dwadzieścia pięć lat farmaceuci nie mieli swojej ustawy kompleksowo regulującej zasady wykonywania naszego zawodu. Dlatego z ogromnym zadowoleniem przyjęliśmy decyzję Ministra Zdrowia powołującą zespół, którego zadaniem jest stworzenie w ciągu kilku miesięcy pełnego projektu ustawy o zawodzie farmaceuty - mówi Elżbieta Piotrowska-Rutkowska.

Dodaje: - Szeroki zespół, w którym po przedstawicielach Ministerstwa Zdrowia Naczelna Rada Aptekarska ma największą reprezentację, zaczyna prace nad tą jedną z najważniejszych dla nas ustaw.

Przypomina też, że nowa Rada przygotowała szereg propozycji regulujących w sposób kompleksowy funkcjonowanie rynku pozaaptecznego jako odpowiedź na deklaracje Ministerstwa Zdrowia dotyczące wprowadzenia ograniczeń dotyczących sprzedaży leków w sklepach ogólnodostępnych.

Kolejna propozycja dotyczy ogłaszania list refundacyjnych co cztery miesiące.

- Systematycznie staramy się zwiększać obecność farmaceutów w mediach, korzystając z okazji, jaką są prace ministerialnego zespołu do spraw refundowanej opieki farmaceutycznej. W najbliższym czasie w naszej ocenie najważniejsze będzie rozstrzygnięcie konkursu na Głównego Inspektora Farmaceutycznego. To od działań Inspekcji zależeć będą wyniki postępowań antykoncentracyjnych, o które wnioskujemy - ocenia Elżbieta Piotrowska-Rutkowska.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH