Starcom: farmacja liderem reklamy w TV

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: nowymarketing.pl/ rynekaptek.pl   09-12-2016, 11:08

Starcom: farmacja liderem reklamy w TV Sektor farmaceutyczny pozostaje największym reklamowdawcą

Produkty farmaceutyczne i leki, czyli druga pod względem wysokości nakładów reklamowych branża w Polsce, zwiększyła w pierwszych III kwartałach 2016 wydatki o 26,4 mln zł (+4 proc.) względem roku ubiegłego - wynika z analiz agencji mediowej Starcom.

W trzech kwartałach br. wyniosły one 681,5 mln zł. Największe wolumenowe wzrosty wydatków reklamowych płynących od producentów leków i suplementów diety odnotowały: telewizja (+19,6 mln zł, dynamika +4,1 proc.), internet (+11,1 mln zł, dynamika +21,9 proc.) i magazyny (5,5 mln zł, dynamika +18,6 proc.). Największą redukcję budżetów reklamowych odczuło radio - spadek o 8,8 mln zł, dynamika -10,8 proc.

Jeśli chodzi o kanały reklamowe, budżety telewizyjne wzrosły w okresie od stycznia do września 2016 r. o 29 mln zł. Inwestycje reklamowe zwiększyło dziewięć sektorów. Liderem wydatków wciąż pozostaje branża farmaceutyczna.

W trzech kwartałach 2016 r. producenci produktów farmaceutycznych i leków wydali na reklamę w telewizji 495,9 mln zł, przy wzroście o 20 mln zł i dynamice +4,1 proc. względem roku 2015.

Po trzech kwartałach 2016 r. wydatki na reklamę radiową wzrosły o 6,4 proc. względem poprzedniego roku. Dynamika wzrostu słabła w każdym kolejnym kwartale. Liderem wydatków pozostaje branża handlowa. Kolejnymi kluczowymi dla radia sektorami są produkty farmaceutyczne i leki. W okresie od stycznia do września bieżącego roku branże te zredukowały jednak swoje inwestycje reklamowe - o 8,8 mln zł (-10,8 proc.).

W magazynach w analizowanym okresie wartość budżetów reklamowych spadła o 9,2 proc. Najważniejszymi branżami dla tej klasy mediów były kolejno: higiena i pielęgnacja, produkty farmaceutyczne i leki oraz odzież i dodatki.

Więcej: http://nowymarketing.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH