Stare nowe władze PASMI

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PASMI/ rynekaptek.pl   28-06-2016, 10:10

Stare nowe władze PASMI

Polski Związek Producentów Leków Bez Recepty (PASMI) wybrał zarząd w kadencji 2016-2019. Prezesem PASMI została Ewa Jankowska (USP Zdrowie), a członkami zarządu: Małgorzata Michałków (SSK) i Monika Granecka (Sanofi-Aventis).

PASMI obecnie zrzesza 16 podmiotów: Aboca, A&D Pharma, Bayer, Boehringer Ingelheim, GSK, Johnson&Johnson, Omega Pharma Poland, Pfizer, Pierre-Fabre, Polpharma, Reckitt Benckiser, Sanofi, Takeda, Teva, USP Zdrowie, Walmark.

PASMI jest członkiem AESGP – Europejskiego Stowarzyszenia producentów Leków OTC.

Ewa Jankowska z branżą farmaceutyczną związana jest od 1995 roku. Jest ekspertem w obszarze regulacyjnym i prawnym ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia i realizacji strategii regulacyjnej jako elementu strategii marketingowej i sprzedażowej.

Od czerwca 2010 r. pełni funkcję prezesa zarządu PASMI. Jest członkiem Zespołu do spraw Konkurencyjności Branży Farmaceutycznej powołanego przez Premiera Mateusza Morawieckiego przy Ministerstwie Rozwoju.

Małgorzata Michałków jest członkiem zarządu PASMI od czerwca 2012 r. Ma ponad 25 letnie doświadczenie zawodowe zdobywane w koncernach farmaceutycznych. Od 15 lat pracuje w GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, gdzie obecnie jest dyrektorem ds. rejestracji i relacji zewnętrznych.

Monika Granecka ma wieloletnie doświadczenie w branży farmaceutycznej, z którą jest związana od 1999 roku. Jest ekspertem w obszarze regulacyjnym i prawnym,  ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia i realizacji strategii regulacyjnej,  wprowadzania nowych produktów na rynek, nadzoru regulacyjnego nad komunikacją produktową. W PASMI jest szczególnie zaangażowana w projekty dotyczące regulacji reklamy leków OTC i suplementów diety, umbrella brandingu oraz sprzedaży pozaaptecznej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH