Starosta rawicki: nie można zmusić aptekarzy do otwarcia aptek w nocy

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: panorama.media.pl/rynekaptek.pl   05-10-2015, 09:31

Starosta rawicki: nie można zmusić aptekarzy do otwarcia aptek w nocy Problemy z dyzurami aptek w powiecie rawickim próbuje rozwiązać starosta. Fot. starostwo powiatowe Rawicz

Mieszkańcy powiatu rawickiego ubolewają, że są noce, kiedy nie mogą kupić leków w Rawiczu. Poprosili o interwencję starostę.

Starosta rawicki, Adam Sperzyński wyjaśnia, iż zgodne z ustawą Prawo farmaceutyczne, rozkład godzin pracy aptek ogólnodostępnych powinien być dostosowany do potrzeb ludności i zapewniać dostępność świadczeń również w porze nocnej, w niedzielę, święta i inne dni wolne od pracy – pisze portal panorama.media.pl.

- W tej sprawie jako powiat, zrobiliśmy wszystko, co było możliwe, aby pogodzić wspólne interesy oby stron. Trzeba jednak przyznać, że część właścicieli aptek nie traktuje tej sprawy jako swoistej „misji do wykonania”, a jest to dla nich tylko działalność gospodarcza.

- Nie mamy też żadnych możliwości prawnych, aby kogokolwiek zmusić do otwarcia apteki. Obecne rozwiązanie funkcjonujące w powiecie obowiązywać będzie przynajmniej do końca bieżącego roku - dodaje starosta.

Bowiem zgodnie z tym, co w maju br. stwierdził wiceminister zdrowia, Sławomir Neumann, żaden przepis ustawy Prawo farmaceutyczne nie stanowi wprost o obowiązku stosowania się aptek do ustalonego dla nich rozkładu pracy, ani też nie przewiduje sankcji z tego tytułu.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH