Staże w Hiszpanii - pierwsza edycja za nami

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: NIA/ rynekaptek.pl   18-12-2017, 09:48

Staże w Hiszpanii - pierwsza edycja za nami Pierwsze trzy praktyki odbyły się pomiędzy wrześniem a listopadem w Ogólnym Szpitalu Uniwersyteckim w Elche oraz w Szpitalu German Trias i Pujol w Badalonie (fot. archiwum)

Program przyczynia się do poszerzenia fachowej wiedzy farmaceutów szpitalnych zarówno
w Polsce jak i w Hiszpanii - mówi o stażach polskich farmaceutów w hiszpańskich szpitalach Miguel Ángel Calleja – prezydent SEFH.

W ramach praktyk zawodowych Hiszpania przyjęła pierwszych polskich farmaceutów szpitalnych. To nowe doświadczenie jest owocem porozumienia podpisanego pomiędzy Hiszpańskim Stowarzyszeniem Farmaceutów Szpitalnych (SEFH) a Naczelną Izbą Aptekarską w Polsce.

Pierwsze trzy praktyki odbyły się pomiędzy wrześniem a listopadem w Ogólnym Szpitalu Uniwersyteckim w Elche oraz w Szpitalu German Trias i Pujol w Badalonie.

- Program przyczynia się do poszerzenia fachowej wiedzy farmaceutów szpitalnych zarówno w Polsce jak i w Hiszpanii - przyznaje Miguel Ángel Calleja – prezydent SEFH.

Co więcej, poza szpitalami w których odbyły się praktyki, chęć udziału w programie wyrażają również inne jednostki jak np. Szpital Virgen de la Salud w Toledo. - Tego typu inicjatywy zwiększają poziom naukowy i umożliwiają zapoznanie się ze sposobem pracy jaki wykonujemy w naszych jednostkach farmacji. Mamy nadzieję, że również inne szpitale będą zainteresowane udziałem w projekcie - dodał Calleja.

Od momentu podpisania umowy o współpracy, SEFH umożliwiło Naczelnej Izbie Aptekarskiej w Polsce dostęp do tzw. “hiszpańskiej sieci szpitali o wysokim poziomie referencyjności”, po to by polscy farmaceuci mogli odbywać w nich miesięczne praktyki.

Dodatkowo, Naczelna Izba Aptekarska wykazała chęć utrzymania długofalowej i stałej współpracy, która pozwala na kontynuowanie programu w przyszłości. SEFH i Naczelna Izba Aptekarska wspólnie koordynują program i odpowiadają za utrzymanie kontaktów ze szpitalami przyjmującymi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH