"Stop aborcji" zapowiada: nie złożymy broni

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   06-10-2016, 12:41

"Stop aborcji" zapowiada: nie złożymy broni Organizacja zapowiada "wzmożone akcje komitetu"

Nie zaprzestaniemy naszych działań - zapowiedział przedstawiciel komitetu "Stop aborcji" Mariusz Dzierżawski, po odrzuceniu przez Sejm projektu obywatelskiego zakładającego całkowity zakaz i penalizację przerywania ciąży. Dodał, że w najbliższych tygodniach zostaną wzmożone akcje komitetu.

Za odrzuceniem projektu obywatelskiego głosowało w czwartek (6 października) w Sejmie 352 posłów, 58 było przeciw, 18 wstrzymało się od głosu. Podczas środowego posiedzenia komisji sprawiedliwości wniosek o odrzucenie projektu zgłosili posłowie PiS i PO.

- Przy całym tym szumie medialnym, który się pojawia i mimo tego hejtu w mediach wobec nas, przedstawiania naszego projektu, jako zamach na prawa kobiet, dzisiaj pani Joanna Banasiuk bardzo dobrze, merytorycznie obaliła w Sejmie te wszystkie kłamstwa - mówił Dzierżawski.

Przekonywał, że komitet "Stop aborcji" nie zaprzestanie swoich działań. - Mamy teraz bardzo duży przypływ zwolenników i wzmożemy nasze akcje w najbliższych tygodniach, w najbliższych miesiącach, i będziemy te akcje intensywnie prowadzić - zaznaczył.

- To nie jest pierwsze głosowanie, które w Sejmie przegraliśmy - podkreślił. - Życie dzieci w łonie matki jest rzeczą bardzo ważną i nie zamierzamy rezygnować - podkreślił Dzierżawski.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podkreślił w Sejmie, że Prawo i Sprawiedliwość będzie w dalszym ciągu za ochroną życia i będzie podejmowało w tym kierunku odpowiednie działania. - Ale będą to działania o charakterze przemyślanym, o takim charakterze, który rzeczywiście będzie prowadził do uzyskania tego skutku - dodał.

- Z całym szacunkiem, jestem głęboko przekonany, że to, co państwo proponują nie jest właściwym działaniem, że skutek będzie dokładnie odwrotny - mówił do przedstawicieli komitetu "Stop aborcji".

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH