Struktura rynku aptek: głosy w dyskusji były podzielone

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: waldemarbuda.pl/ rynekaptek.pl   03-11-2016, 13:42

Struktura rynku aptek: głosy w dyskusji były podzielone Podstawowym pytaniem, na które chcieliśmy znaleźć odpowiedź, było, czy można zapewnić funkcjonowanie podobnej liczby aptek co obecnie

Nie można powiedzieć, ze przekonaliśmy do swoich racji korporacje, ale nie ma się co dziwić, że ich zdanie było odmienne, w grę wchodzi przecież interes tej grupy - mówi poseł Waldemar Buda o pracach zespołu, którym kieruje.

Parlamentarny Zespół ds. regulacji rynku farmaceutycznego odbył już trzy merytoryczne posiedzenia. Na przedostatnim rozpoczął dyskusję o podziale rynku między apteki należące do farmaceutów a apteki sieciowe.

- Jeśli chodzi od strukturę rynku aptecznego, podstawowym pytaniem, na które chcieliśmy znaleźć odpowiedź, było, czy można zapewnić funkcjonowanie podobnej liczby aptek co obecnie, jeśli wprowadzi się zasadę, by pięćdziesiąt jeden udziałów w każdej aptece miał farmaceuta lub grupa farmaceutów - wyjaśnia przewodniczący Buda w Magazynie Aptekarskim.

- Ponieważ na nasze spotkanie przybyli zarówno reprezentanci Ministerstwa Zdrowia, nadzoru farmaceutycznego, jak i samorządu aptekarskiego, stowarzyszeń grupujących indywidualnych aptekarzy, jak i organizacji reprezentujących sieci, więc głosy w dyskusji były podzielone. Ścierały się dwie frakcje - dodaje.

Z jednej strony byli ci, którzy reprezentują tak zwany wolny rynek, mają do aptek podejście czysto biznesowe i uważają, że farmaceuta powinien zajmować się kontaktami z pacjentem, a prowadzeniem aptek – biznesmeni. Z drugiej strony byli ci, którzy uważają, że rola farmaceuty w aptece powinna być inna, że farmaceuci doskonale radzą sobie nie tylko z obsługą pacjentów, ale także z prowadzeniem aptek.

Więcej: http://waldemarbuda.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH