Stypendium dla naukowca z NIGRiR

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: NIGRIR/ rynekaptek.pl   03-11-2016, 14:22

Stypendium dla naukowca z NIGRiR

Doktor Marzena Ciechomska, adiunkt w Zakładzie Patofizjologii i Immunologii  w Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji otrzymała stypendium Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnego młodego naukowca.

Decyzją Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dr Marzena Ciechomska z Zakładu Patofizjologii i Immunologii  w NIGRiR została beneficjentką stypendium naukowego dla wybitnego młodego naukowca, które wyniosło 194 040 zł i zostanie przeznaczone na badania w Instytucie do 2019 roku.

Dr Ciechomska została także nagrodzona w czasie Inauguracji Roku Naukowego 2016/2017 przez władze NIGRiR  jako pierwszy autor publikacji naukowej o najwyższym wskaźniku oddziaływania IF.

W swojej działalności naukowej dr Marzena Ciechomska zajmuje się udziałem mechanizmów epigenetycznych w rozwoju chorób reumatycznych, molekularnymi mechanizmami rozwoju fibrozy w Twardzinie układowej, rolą miRNA w terapii i diagnostyce chorób reumatycznych oraz modyfikacjami epigenetycznymi w terapii chorób autoimmunologicznych.

Jest m.in. laureatką programu SKILLS-Mentoring organizowanym przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej i została wyróżniona w konkursie „Biotechnology Young Entrepreneurs Scheme’’ (BBSRC, MRS) na Uniwersytecie w Manchesterze.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH