Suplementy diety, które warto mieć na półce

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: DPG/ŁS/rynekaptek.pl   03-12-2014, 11:09

Suplementy diety, które warto mieć na półce W opinii ekspertów stały popyt utrzymywać się ma na specyfiki zawierające składniki zawierające np. selen czy jod (fot. sxc.hu)

W najbliższych latach, coraz większą popularnością nadal cieszyć się będą preparaty prozdrowotne wspomagające organizm, obecnie zajmujące blisko połowę rynku suplementów.

Anne-Marie Socha, ekonomistka związana z paryską Wyższą Szkołą Biznesu i Administracji, przekonuje, że rozwój popytu na suplementy diety jest stymulowany postępującym szybko procesem starzenia się europejskiego i polskiego społeczeństwa. Poszczególne segmenty rynku nie będą jednak rozwijać się jednakowo.

W opinii ekspertów stały popyt utrzymywać się ma na specyfiki zawierające składniki zawierające np. selen czy jod. Bez względu na porę roku często kupowane będą preparaty mające w swoim składzie błonnik. W miesiącach jesiennych i zimowych największym zainteresowaniem cieszyć się natomiast mają produkty zawierające witaminę B.

Aptekarze powinni zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku suplementów, które w dużej mierze kupują osoby starsze, duże znaczenie ma ich ustawienie na półkach.

Najbardziej atrakcyjne, jak przekonują specjaliści, są miejsca na poziomach od pasa do wysokości oczu kupującego (mniej więcej od 120 do 160 cm). Jak wynika z przeprowadzonego przez PMR badania typu store check (analizy procesu nabywania produktu w konkretnych warunkach) jeżeli sprzedaż tego rodzaju artykułu z poziomu wzroku określimy jako 100 proc., to na wysokości powyżej głowy spada ona do 60 proc. Od linii wzroku do poziomu pasa wynosi ok. 50 proc. Produkt usytuowany na pozycji schylania, czyli leżący na pierwszej, najniższej półce, wynosi zaledwie 20 proc.

Więcej: „Dziennik Gazeta Prawna”

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH