System wybierze termin i powiadomi o kolejce

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: rp.pl/rynekaptek.pl   22-08-2016, 13:12

System wybierze termin i powiadomi o kolejce System monitorowania kolejek nie będzie musiał być dostosowany do platformy P1. Eksperci uważają, że to błąd.

Powiadamianie pacjentów o wcześniejszych terminach wizyty do lekarza i przypominanie o niej wiadomością e-mail lub SMS oraz możliwość rejestracji na wizytę i wyboru terminu to nowe funkcjonalności, jakie będą musiały posiadać systemy monitorowania kolejek – informuje Rzeczpospolita.

Zgodnie z rozporządzeniem z 2012 r. systemy monitorowania kolejek do lekarzy prowadzą dziś wszystkie przychodnie i szpitale.

Projekt znosi zapis o obowiązku dostosowania rozwiązań do P1, czyli Elektronicznej Platformy Gromadzenia, Analizy i udostępniania Zasobów Cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych, której wdrożenie opóźnia się o kolejne miesiące – czytamy na stronie RP.

Oznacza to, że system monitorowania kolejek do lekarzy nie będzie musiał być dostosowany do elektronicznej platformy P1.

Platforma, która poprzez Internetowe Konto Pacjenta miała zapewnić dostęp online do informacji medycznej, e-Recept, e-Skierowań i e-Zwolnień, a podmiotom leczniczym zapewnić miejsce do gromadzenia dokumentacji medycznej, może wejść nawet później niż – jak przewidywano – w 2019 r.

Zdaniem ekspertów taki zapis jest dla świadczeniodawców niekorzystny, gdyż „zwiększy koszty dla świadczeniodawców, którzy obecnie muszą zakupić oprogramowanie, a w przyszłości dodatkowo sfinansować dostosowanie i podłączenie się do Platformy P1” - uważa Marcin Kędzierski, były dyrektor Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

Więcej: www.rp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH