Szczecin: dwóch inspektorów WIF na cały region

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Radio Szczecin, NIK/ rynekaptek.pl   24-03-2016, 08:13

Szczecin: dwóch inspektorów WIF na cały region

Z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że w Zachodniopomorskiem jest tylko dwóch inspektorów farmaceutycznych na kilkaset aptek. To najmniej w całym kraju, zatem nadzór nad aptekami w zakresie wywozu leków za granicę nie jest wystarczający.

Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny w Szczecinie Kazimierz Polecki nie ukrywa, że brak pracowników jest dużym problemem. Przyczyną są niskie wynagrodzenia - informuje Radio Szczecin.

Z informacji WIF wynika, że Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o utworzeniu nowego stanowiska w szczecińskim inspektoracie. Jest ono przeznaczone dla osoby, która będzie odpowiedzialna wyłącznie za kontrolę nad nielegalnym wywozem leków za granicę.

Jak wynika z wniosków pokontrolnych NIK w zakresie działalności państwowej inspekcji farmaceutycznej, w kontrolowanym okresie liczba placówek podlegających nadzorowi Inspekcji rosła, a obsada kadrowa Inspekcji malała. 

W ogólnym rozrachunku nieznacznie, jednak ubytki nawet pojedynczych pracowników przy nielicznej obsadzie kadrowej Inspektoratów znacząco wpływały na pracę całej Inspekcji.

Przeciętna liczba placówek nadzorowanych przez jednego inspektora farmaceutycznego, zatrudnionego w wojewódzkich inspektoratach farmaceutycznych w 2015 r. wzrosła ze 118 (2012 r.) do 134.

Alarmująca sytuacja wystąpiła w Inspektoratach w Szczecinie oraz Gorzowie Wlkp., w których na koniec 2015 r. stan zatrudnienia inspektorów farmaceutycznych zmniejszył się do trzech osób, a liczba placówek nadzorowanych przez jednego inspektora wynosiła odpowiednio 250 i 158.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH