Szczurek-Żelazko: "duża nowelizacja" ureguluje rynek aptek

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: onet.pl/rynekaptek.pl   16-02-2017, 12:32

Szczurek-Żelazko: "duża nowelizacja" ureguluje rynek aptek Resort zdrowia zamierza zmienić regulacje dot. rynku aptek w przygotowywanej 'dużej nowelizacji'

W Ministerstwie Zdrowia trwają prace nad 'dużą nowelizacją' ustawy - Prawo farmaceutyczne oraz nad ustawą o zawodzie farmaceuty i samorządzie aptekarskim, które mają na celu podniesienie znaczenia roli farmaceutów - zapowiedziała wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko.

W odpowiedzi na interpelację poselską nowa wiceminister zdrowia, tłumaczy, że celem "dużej nowelizacji" jest także wprowadzenia zmian w zakresie zasad prowadzenia obrotu produktami leczniczymi, zarówno na rynku hurtowym, jak i rynku detalicznym oraz wzmocnienie roli Państwowej Inspekcji Farmaceutycznej - czytamy na portalu onet.pl.

Jak wskazała Józefa Szczurek-Żelazko, analizie zostały poddane rozwiązania już obecnie funkcjonujące w innych państwach lub prezentowane przez przedstawicieli zainteresowanych środowisk. W tym też zakresie prowadzona jest współpraca ze wszystkimi interesariuszami systemu.

Jednocześnie podkreśliła, że projekty ustaw znajdują się na etapie projektowania brzmienia poszczególnych przepisów ustawy, zaś po ich zaakceptowaniu przez Ministra Zdrowia, projekt ustawy zostanie poddany szerokim konsultacjom środowiskowym i społecznym.

Więcej: http://biznes.onet.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH