Szef COI w Gliwicach składa rezygnację

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   27-10-2015, 15:28

Szef COI w Gliwicach składa rezygnację Dyrektor Centrum Onkologii w Gliwicach złożył dymisję

Po odwołaniu przez ministra zdrowia prof. Krzysztofa Warzochę z funkcji dyrektora stołecznego Centrum Onkologii-Instytutu im. Marii Skłodowskiej Curie, ze stanowiska zrezygnował szef oddziału Centrum w Gliwicach, prof. Bogusław Maciejewski.

MZ planuje połączenie Centrum Onkologii z Instytutem Hematologii i Transfuzjologii i powołanie w miejsce dwóch podmiotów Narodowego Instytutu Onkologii i Hematologii im. Marii Skłodowskiej-Curie. Prace nad stosownym rozporządzeniem trwają. Resort pracuje jednocześnie nad odłączeniem oddziału Centrum Onkologii w Gliwicach.

Odwołanie prof. Warzochy nastąpiło z dniem 26 października. Natomiast we wtorek (27 października) rezygnację złożył szef oddziału Centrum Onkologii w Gliwicach prof. Bogusław Maciejewski. Jak poinformował we wtorek PAP, uznał, że nadszedł czas zakończenia jego działalności zarządzającej i złożył rezygnację z funkcji dyrektora.

"W okresie 24 lat kierowania gliwickim Instytutem jest moją ogromną satysfakcją, że uzyskał on niekwestionowaną renomę międzynarodową w zakresie naukowym, a przede wszystkim wszechstronnych metod leczenia chorych na raka nie tylko ze Śląska" - napisał.

W przekazanym PAP piśmie prof. Maciejewski wskazał, że Instytut w Gliwicach podjął i kontynuuje działania zmierzające do odłączenia się od warszawskiego Centrum Onkologii w celu utworzenia niezależnego Śląskiego Instytutu Onkologii.

Jak zaznaczył, procedury w tym zakresie są kontynuowane mimo sprzeciwu naczelnej dyrekcji w Warszawie. Profesor zwrócił się o kontynuację działań na rzecz powstania Śląskiego Instytutu Onkologii.

W połowie października minister Zembala wydał zarządzenie w sprawie powołania komisji mającej na celu opracowanie warunków, na jakich zostanie dokonane wydzielenie Oddziału w Gliwicach.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH