Szef NRA: strzeżcie się fałszywych przyjaciół samorządu aptekarskiego

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: aptekarzpolski.pl/ rynekaptek.pl   09-03-2015, 09:08

Szef NRA: strzeżcie się fałszywych przyjaciół samorządu aptekarskiego

W styczniu 2016 r. odbędzie się VII Krajowy Zjazd Aptekarzy, który wyłoni nowe władze naszego samorządu - przypomina prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej, Grzegorz Kucharewicz i zachęca do udziału w nich.

- Gorąco zachęcam wszystkich farmaceutów, członków samorządu aptekarskiego, do skorzystania z przysługującego im czynnego i biernego prawa wyborczego. Skorzystajcie z prawa do oceny pracy swoich przedstawicieli w strukturach samorządowych różnych szczebli. Weźcie udział w wyborach władz okręgowych izb aptekarskich. Wybierzcie osoby, które najlepiej będą reprezentowały interesy polskiego aptekarstwa i zawodu aptekarza - pisze szef NRA w Aptekarzu Polskim.

Dodaje: - Udział w wyborach samorządowych to nie tylko wasze prawo, ale i moralny obowiązek. Ważny jest też wybór delegatów na VII Krajowy Zjazd Aptekarzy. Będzie to zjazd decydujący o przyszłości naszego samorządu. Wybierzcie delegatów, którzy faktycznie chcą bronić niezależności zawodu farmaceuty i przeciwstawić się postępującej komercjalizacji. Strzeżcie się fałszywych przyjaciół samorządu aptekarskiego. Oni już teraz ogłaszają mobilizację, zwierają szeregi, zapowiadają walkę o kontrolę nad samorządem. Nie pozwólmy im tryumfować.

Zdaniem prezesa, nie powinno się ograniczać dostępu do demokratycznych instytucji naszego samorządu. - Obecnie pojawiają się opinie, tak jak cztery lata temu, że jeden delegat nie powinien przypadać na 100 członków okręgowej izby aptekarskiej - takie proporcje przyjęto bowiem w czasie poprzednich wyborów samorządowych – ale na przykład na 150. Koronnym argumentem mają być względy finansowe. Jestem zwolennikiem utrzymania dotychczasowych proporcji. Demokracja kosztuje, lecz naprawdę warto raz na cztery lata wydać pieniądze pochodzące ze składek aptekarzy na liczniejszy udział reprezentujących ich delegatów w krajowym zjeździe - wyjaśnia dr Kucharewicz.

- Apeluję o jedność i wspieranie działań Naczelnej Izby Aptekarskiej. Razem możemy zrobić znacznie więcej. Zapraszam do współpracy wszystkich, którzy troszcząc się o przyszłość polskiego aptekarstwa, chcą bronić niezależności zawodowej farmaceutów i współdziałać dla dobra środowiska aptekarskiego - informuje prezes NRA.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH