Tak zamawiały sprzet medyczny szpitale w 2016

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Pressinfo.pl/ rynekaptek.pl   14-02-2017, 10:03

Tak zamawiały sprzet medyczny szpitale w 2016 Serwisu podsumowuje zakupy sprzętu medycznego przez szpitale

10 674 rozstrzygniętych przetargów o łącznej wartości 2,5 mld zł – tak przedstawia się 2016 rok pod względem zamówień na sprzęt medyczny w Polsce, według opracowania serwisu Pressinfo.pl.

Jak wynika z raportu Serwisu Pressinfo.pl w całym kraju w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2016 roku opublikowano łącznie 10 674 rozstrzygnięć postępowań przetargowych, których przedmiotem były zamówienia sprzętu medycznego. Ich łączna wartość opiewała na 2,5 mld zł.

Organizatorzy z województwa mazowieckiego ogłosili największą liczbę rozstrzygnięć przetargowych – 1 929. Również firmy zarejestrowane na terenie tego województwa odnotowały najwyższą łączną kwotę za wygrane przetargi – 453 mln zł. Kwota ta stanowi 18% ogólnej wartości wszystkich rozstrzygnięć w Polsce. Następne w kolejności pod względem wartości rozstrzygniętych przetargów są województwa śląskie – 282 mln zł oraz wielkopolskie (255 mln zł).

Liderem pod względem najwyższej łącznej wartości za wygrane przetargi została firma Siemens Healthcare Sp. z o.o., która wygrała postępowania o łącznej wartości 169 mld zł. Drugie miejsce należy do firmy Diagnostics Polska Sp. z o.o. (164 mln zł). Na podium znalazła się jeszcze firma Medtronic Poland Sp. z o.o. z wynikiem 159 mln zł.

- W 2017 roku oczekiwane jest uruchomienie projektów inwestycyjnych z wkładem finansowym ze środków wspólnotowych, które w 2016 były niemalże niewykorzystane. Należy zatem spodziewać się większej ilości konkursów dedykowanych inwestycjom w branży medycznej i co za tym idzie, poprawy sytuacji rynkowej – mówi Renata Polisiakiewicz, ekspert współpracujący z Pressinfo.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH