Ten projekt leczy serce pacjenta, ale uszkadza wątrobę

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: abramowicz.com.pl/ rynekaptek.pl   15-02-2017, 12:40

Ten projekt leczy serce pacjenta, ale uszkadza wątrobę Poseł o poselskim projekcie nowlizacji prawa farmaceutycznego

Proszę sobie wyobrazić, że indywidualny farmaceuta umiera. Jeśli nie ma w rodzinie dziecka farmaceuty, które przejmie po nim schedę, nikt nie będzie mógł przejąć prowadzenia apteki - mówi poseł Adam Abramowicz.

Na swojej poselskiej stronie, Adam Abramowicz zamieścił wywiad, w którym ocenia projekt nowelizacji ustawy Prawo farmaceutyczne.

Na pytanie "dlaczego ministerstwo zdrowia forsuje te rozwiązania pomimo ogromnego sprzeciwu wewnątrz rządu i w środowisku farmaceutycznym", odpowiada:

- Prawdę mówiąc nie mam pojęcia. Rozmawiałem na ten temat z wiceministrem zdrowia Krzysztofem Łandą m.in. podczas debaty „Polskie apteki na zakręcie”. Resort ma swoje racje i ja w większości je popieram. Jako doświadczony przedsiębiorca uważam jednak, że powinniśmy szukać innej drogi dojścia do wyznaczonych celów.

Dodaje: - Korzystne dla pacjentów i aptek proporcje na rynku można zachować poprzez inne rozwiązania niż proponuje projekt. Był moment, że minister podzielał taką opinię, ale później wrócił do popierania poselskiego projektu. Tymczasem jego zapisy - używając terminologii medycznej - leczą u pacjenta serce, ale uszkadzają mu przy tym wątrobę. Musimy działać tak, żeby do tego nie dopuścić.

- Jestem przekonany, że ostatecznie zwycięży zdrowy rozsądek i dojdzie albo do kompleksowych zmian w projekcie, albo co byłoby lepsze, do napisania nowego przy współudziale wszystkich uczestników rynku: sieci indywidualnych aptek oraz konsumentów.

Cały wywiad: http://www.abramowicz.com.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH