Teva finalizuje przejęcie Actavis Generics

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   03-08-2016, 09:40

Teva finalizuje przejęcie Actavis Generics Teva przejmuje Actavis Generics

Teva Pharmaceuticals i Allergan ogłosiły sfinalizowanie przejęcia przez koncern Teva biznesu generycznego firmy Allergan - Actavis Generics.

Firma Allergan otrzymała 33,43 mld dolarów w gotówce i około 100 milionów akcji Teva.

W wyniku dokonanego przejęcia Teva posiada obecnie blisko 338 zgłoszeń leków do rejestracji oczekujących zatwierdzenia przez FDA i jest liderem pod względem  potencjalnych pierwszych rejestracji leków na rynku amerykańskim, których liczba wynosi aktualnie około 115 - informuje spółka w komunikacie prasowym.

W Europie, po zbyciu wymaganych aktywów, Teva będzie miała portfolio produktów w fazie rozwoju pozwalające na 5000 wprowadzeń.

Na rynkach rosnących, obejmujących Azję, Afrykę, Amerykę Łacińską, Bliski Wschód, Rosję i kraje WNP, 600 zgłoszeń oczekuje obecnie zatwierdzenia. W skali globalnej Teva planuje wprowadzenie 1500 leków generycznych w 2017 roku.

Jak dodaje generyczny koncern, przejęcie firmy Actavis Generics zapewni Teva większe możliwości prowadzenia działalności biznesowej w skali międzynarodowej, stwarzając okazję do istotnego wzmocnienia struktur sprzedaży oraz badań i rozwoju w skali całego świata.

Synergie kosztowe i oszczędności podatkowe oczekiwane przez Teva sięgną do końca 2019 roku  blisko 1,4 mld dolarów i zostaną osiągnięte dzięki wyeliminowaniu powielających się działań oraz nieefektywności w skali globalnej oraz dzięki osiągniętym korzyściom skali.

"Na polskim rynku transakcja będzie skutkować połączeniem firm Teva Pharmaceuticals Polska i Actavis Polska oraz umocnieniem pozycji Teva wśród pierwszej trójki liderów krajowego rynku farmaceutycznego" - dodaje spółka.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH