Teva finalizuje przejęcie firmy Barr

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJ/rynekaptek.pl   06-01-2009, 10:17

23 grudnia 2008 koncern Barr stał się spółką całkowicie zależną od Tevy i zniknął z nowojorskiej giełdy jak osobna jednostka. Teva przewiduje, że transakcja przyczyni się do wzrostu wartości akcji w czwartym kwartale 2009.

Transakcja umocni także pozycję Tevy jako lidera na rynku amerykańskim i kluczowych rynkach światowych oraz doprowadzi do wzmocnienia zrównoważonego modelu rozwoju i zwiększenia potencjału rozwojowego firmy.

Połączona firma obecna będzie w ponad 60 krajach. Według przewidywań, jej przychody wyniosą około 13,6 mld dolarów rocznie.

- Poprzez połączenie dwóch wiodących koncernów stworzyliśmy silniejszą, bardziej konkurencyjną firmę, która dzięki poszerzonemu zasięgowi geograficznemu uzyska znaczący potencjał rozwojowy. Portfel leków generycznych firmy Barr dostępny w Stanach Zjednoczonych, zarówno tych obecnych na rynku, jak i w fazie rozwoju, wzbogaci naszą ofertę o nowe i atrakcyjne produkty. W wyniku transakcji segment leków specjalistycznych Tevy, zostanie wsparty o duży portfel leków stosowanych w ochronie zdrowia kobiet - komentuje fuzję Shlomo Yanai, prezes i CEO Tevy.

Zdaniem prezesa firmy Barr, Bruce'a Downeya, to przejęcie zapewni Tevie jeszcze lepsze możliwości reagowania na nowe potrzeby globalnego rynku leków generycznych.

 

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH