Teva przejęła firmę Actavis Generics

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: NIA/rynekaptek.pl   24-08-2016, 12:10

Teva przejęła firmę Actavis Generics Teva sfinalizowała przejęcie firmy Actavis Generics.

Teva Pharmaceutical sfinalizowała właśnie przejęcie firmy Actavis Generics, tworząc organizację zapewniającą najszerszy dostęp do wysokiej jakości leków na całym świecie – informuje Naczelna Izba Aptekarska.

NIA otrzymała specjalne pismo, w którym Teva powiadamia o strategocznym połączeniu oby firm:

„Akwizycja umacnia pozycję Teva w czołówce światowej branży farmaceutycznej i tworzy firmę łączącą obszar generyczny i specjalistyczny, należącą do pierwszej 10-tki największych na świecie firm farmaceutycznych. Korzyści wynikające z dużej zbieżności strategii obu firm przełożą się na poszerzony portfel oferowanych leków oraz leków w fazie rozwoju, co dla naszych partnerów będzie oznaczać atrakcyjne możliwości ekonomiczne i wartość dodaną. Dzięki połączeniu Teva będzie obecna bezpośrednio w 80 krajach świata. Teva zamierza utrzymać swoją wiodącą pozycję dzięki przestrzeganiu najwyższych standardów jakości i zapewnianiu doskonałej obsługi klienta.

Na rynku polskim transakcja ta zaowocuje połączeniem Teva Pharmaceuticals Polska z firmą Actavis Polska i stworzeniem jednej organizacji, z ofertą ponad 700 wysokiej jakości preparatów. Wierzymy, że połączona firma będzie w stanie jeszcze lepiej odpowiedzieć na potrzeby pacjentów w Polsce, oferując leki we wszystkich najważniejszych obszarach terapeutycznych.

Prowadzimy obecnie intensywne prace zmierzające do organizacyjnego połączenia obu firm na rynku polskim. Zanim to nastąpi, każda z firm - zarówno Teva Pharmaceuticals Polska jak i Actavis Polska - będzie funkcjonować w dotychczasowy sposób. W związku z tym prosimy o kierowanie korespondencji na dotychczasowe adresy firm Teva Pharmaceuticals Polska i Actavis Polska oraz komunikowanie się z dotychczasowymi osobami kontaktowymi z obu firm.”

Więcej: http://www.nia.org.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH