"To był wyrok medialny w mojej sprawie"

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Piotr Rykowski/ rynekaptek.pl   28-07-2016, 08:12

"To był wyrok medialny w mojej sprawie" Piotr Rykowski napisał list z żądaniem sprostowania

Ponieważ "Fakt" rozpowszechnia nieprawdziwe informacje mające na celu zdyskredytowanie mojej osoby, wystąpiłem z pisemnym żądaniem do wydawcy - Ringier Axel Springer, o zamieszczenie stosownego sprostowania - informuje Piotr Rykowski.

"W nawiązaniu do artykułu pt. „Nie ma lepszych kandydatów?”, który ukazał się w czasopiśmie „Fakt” oraz w wydaniu internetowym pt. „Niewygodna przeszłość kandydata na Głównego Inspektora Farmaceutycznego” z dnia 22 lipca 2016 r. oświadczam, że podane w nim informacje mają na celu zdyskredytowanie mojej osoby" - informuje Piotr Rykowski, w przesłanym do redakcji komunikacie.

Treść pisma podajemy w całości:

"Abstrahując od nierzetelności dziennikarskiej polegającej między innymi na tym, że aktualnie nie jestem właścicielem żadnej apteki, a także żadnego innego podmiotu prowadzącego apteki, kluczowym jest nieprawdziwe stwierdzenie, że cyt.:

„Urzędnicy mazowieckiego inspektoratu farmaceutycznego podejrzewają, że w nielegalny wywóz leków zaangażowana mogła być także warszawska apteka „Rubinowa”, której współwłaścicielem do niedawna był Piotr Rykowski.”

Kontekst artykułu traktujący o nielegalności działań wywozu leków za granicę, w których rzekomo miałem brać udział oczywiście byłoby okolicznością uniemożliwiającą pełnienie funkcji Głównego Inspektora Farmaceutycznego, o którą się ubiegałem.

Nie jest mi wiadomym z jakiego powodu unieważniony został konkurs o którym wyżej wspomniałem. Z informacji uzyskanych za pośrednictwem strony internetowej twitter pana Radosława Grucy wynika, że spowodowane to było, jak to On sam określa, śledztwem czasopisma „Fakt”. Rozumiem, że głównym śledczym i sędzią w sprawie jest pan Radosław Gruca. Inaczej mówiąc zostało nie tylko przeprowadzone śledztwo, ale także zapadł wyrok medialny w mojej sprawie. Nie godząc się na tego typu działania domagam się sprostowania informacji traktującej, że w stosunku do aptek, których w przeszłości byłem wspólnikiem bądź udziałowcem toczyło się postępowanie związane z nielegalnym wywozem leków za granicę.

Kategorycznie oświadczam, że nadużyciem jest kojarzenie mojej osoby z przestępczym procederem eksportu leków za granice.

Domagam się sprostowania nieprawdziwych informacji w najbliższym tj. piątkowym wydaniu czasopisma "Fakt" - 29 lipca 2016 r, zarówno w wydaniu internetowym jak i papierowym. Piotr Rykowski".

Jak informował Fakt, "jeden z dwóch kandydatów na GIF jeszcze niedawno był współwłaścicielem apteki, która jest podejrzewana o nielegalny wywóz leków zagranicę". Jak spekulowała gazeta,to było przyczyną wycofania nazwiska kandydata z wyścigu o stanowisko GIF.

Konkurs na GIF został rozpisany po raz trzeci.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH