To idzie młodość

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Magazyn Aptekarski/ rynekaptek.pl   23-11-2015, 13:38

To idzie młodość Do samorządu garną się coraz młodsi farmaceuci

W ten weekend odbyły się wybory w kolejnych izbach aptekarskich. Za nami głosowania m.in. w Poznaniu, Gdańsku i Zielonej Górze. W porównaniu do poprzednich wyborów, zauważalna jest większa obecność w nich młodych farmaceutów.

– Na zebraniach byli ci farmaceuci, co zwykle, od lat zaangażowani w pracę izby, ale udało nam się też zaktywizować grupę młodych osób, które zachęcaliśmy do udziału w wyborach, dzwoniliśmy z zaproszeniami. Być może większa frekwencja ma związek z tym, co dzieje się obecnie na rynku aptecznym – mówi dla Magazynu Aptekarskiego prezes OIA w Gdańsku, dr Paweł Chrzan.

Młodzi farmaceuci byli też bardziej widoczni na zebraniach wyborczych w Krakowie. Aż połowa wybranych delegatów to osoby, które wcześniej nie pracowały w samorządzie.

W ocenie farmaceutów, wybory przebiegają w dość spokojnej atmosferze. Najwięcej emocji jak dotąd wzbudziło spotkanie wyborcze z Poznaniu. Kandydatem na delegata chciał zostać farmaceuta zamieszany w odwrócony łańcuch dystrybucji. Kiedy odczytano jego nazwisko, został "wybuczany" i wygwizdany.

Farmaceuci wskazują też na próby wprowadzenia do samorządu osób związanych z sieciami aptek. Tak było na spotkaniach wyborczych w Wielkopolsce. Pisze o tym także zaniepokojony farmaceuta z kujawsko-pomorskiej izby aptekarskiej.

W liście opublikowanym na stronie izby informuje, że osoby zamieszane w odwrócony łańcuch dystrybucji próbowały wejść do organów samorządu bądź sterowały farmaceutami, którzy dla nich pracują, by "uzyskując wpływ na działalność samorządu, zabezpieczyć się przed odpowiedzialnością zawodową lub przygotowywać plany związane z kontynuacją swojego procederu, licząc na bliżej nieokreślone korzyści i możliwości wynikające z zasiadania we władzach samorządowych".

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH