"To odwracanie uwagi od patologii"

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: NIA/ rynekaptek.pl   14-02-2017, 12:18

"To odwracanie uwagi od patologii" Rzecznik Izby wydaje oświadczenie

Po raz kolejny przypominam, że autorami projektu nowelizacji ustawy Prawo farmaceutyczne, są posłowie z Parlamentarnego Zespołu ds. Regulacji Rynku Farmaceutycznego - informuje rzecznik NRA, Tomasz Leleno.

Wyjaśnienie zostało wydane w ślad za publikacjami, które sugerowały, że autorami poselskiego projektu nowelizacji ustawy Pf są członkowie izby aptekarskiej.

Rzecznik przypomina, że projekt regulacji został pozytywnie oceniony przez Ministra Zdrowia oraz Sejmową Komisję Zdrowia, a niezależnej opinii prawnej projektu dokonało Biuro Analiz Sejmowych, które pozytywnie odniosło się do tej regulacji.

Ponadto, projekt cieszy się poparciem organizacji reprezentujących ponad pół miliona osób z grupy tzw. „białego personelu”.

- Przypisanie członkom Naczelnej Rady Aptekarskiej „szczególnych” relacji z jednym z podmiotów hurtowych jest niczym innym, jak kolejną próbą odwrócenia uwagi od celu projektu, jakim jest uporządkowanie rynku farmaceutycznego oraz ograniczenie istniejących na nim patologii, tworzonych głównie przez część dużych sieci aptecznych - ocenia rzecznik Izby.

- Anonimowemu autorowi artykułu serdecznie dziękuję za zwrócenie uwagi na działalność edukacyjno-szkoleniową, prowadzoną przez niektórych członków NRA. Do tej pory z darmowych szkoleń z zakresu Prawa farmaceutycznego skorzystało wielu farmaceutów, a o wysokim poziomie merytorycznym zajęć świadczy wysoka ocena wystawiona przez samych uczestników tych szkoleń - dodaje.

Podczas prowadzonych wykładów uczestnicy otrzymują informacje na temat wielu aspektów prawnych regulowanych przez Prawo farmaceutyczne.

- Jednym z nich jest obowiązujący od wielu lat zakaz łączenia sprzedaży detalicznej z hurtem. Dlatego przywołana przez anonimowego autora artykułu informacja, iż: „(…) Farmacol i Pelion (…) oprócz działalności hurtowej są również właścicielami samych aptek (…)” może budzić niepokój – nie tylko ze strony uczestników wykładów, ale także organów odpowiedzialnych za nadzór nad rynkiem farmaceutycznym - zauważa Tomasz Leleno.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH