To tworzenie wizerunku apteki jako placówki z natury droższej

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Ruch Aptekarzy Polskich/ rynekaptek.pl   04-04-2016, 13:04

To tworzenie wizerunku apteki jako placówki z natury droższej

Ruch Aptekarzy Polskich zaapelował o bojkot pewnej firmy farmaceutycznej, która wstawiła suplement diety w postaci żelków do sprzedaży w dyskoncie spożywczym. Opinie na Facebooku na temat tego bojkotu były podzielone.

Część komentarzy pod apelem wyrażała poparcie dla idei. Część jednak wskazywała, że właściwym miejscem na sprzedaż żywności, a takim wyrobem są suplementy - jest właśnie w sklepach spożywczych.

"Patrząc obiektywnie to więcej firm powinno być zbojkotowanych. Przykro że witaminy tak bulwersują a nie substancje lecznicze dostępne w każdym spożywczaku" - napisał jeden z internatów.

Inny dodał: "Lepiej by Apap wrócił tylko do aptek, a kiepskiej jakości suplementy z aptek wypłynęły.

Z uwagi na część komentarzy, lider Ruchu Aptekarzy Polskich, wyjaśnił powody, dla których zdecydowano się na taki apel.

"Nie chodzi mi o fakt, że to suplement, bo Biedronka to oczywiście miejsce dla produktów spożywczych" - napisał, dodając:

"Mój sprzeciw powodowany jest faktem, że ta firma, uważająca się za etyczną, wstawiając swój preparat do aptek w cenie zakupu 16,49zł (hurt), a później wstawiając ten sam produkt na półkę spożywczaka, ale w cenie o tyle niższej, że cena sprzedaży wynosi 10,99 zł:

1. buduje aptekom, czyli swoim klientom, nieuczciwą konkurencję,
2. tworzy ich wizerunek, jako placówek z natury droższych. A jest to obraz fałszywy (zasadnicza większość cen w aptekach jest niższa, niż w marketach).
3. produkując opakowanie specjalnie dla Biedronki, o zawartości 20% mniejszej, wpisuje się w jej wątpliwą etycznie politykę, nazwałbym to wprost - „oszukiwania klienta” (tak ja się czuję), który dostaje dwa identyczne z zewnątrz opakowania z dużą różnicą w cenie, pewnie nie zawsze analizując, że zawartość tańszego, tego z Biedronki, jest mniejsza (czasem wręcz inna)".

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH