Tomasz Latos: oczekuję szybkich decyzji, ktore zablokują wywóz leków

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Katarzyna Lisowska/ rynekaptek.pl   15-06-2015, 19:27

Tomasz Latos: oczekuję szybkich decyzji, ktore zablokują wywóz leków

- Wybór bardzo zasłużonego dla polskiej służby zdrowia specjalisty daje nadzieję na poprawę obecnie bardzo złych relacji pomiędzy ministerstwem a środowiskiem lekarskim - tak wybór prof. Mariana Zembali na stanowisko ministra zdrowia komentuje Tomasz Latos, przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia (PiS).

Poseł zaznacza, że profesor Zembala będzie musiał naprawić to, co zepsuł odchodzący minister Arłukowicz.

- Namacalnym przejawem niechęci i podejrzliwości wobec lekarzy ze strony Bartosza Arłukowicza są chociażby zapisy ustawy o konsultantach medycznych - komentuje poseł Tomasz Latos.

W jego opinii otwartość w kontaktach z ludźmi i olbrzymi autorytet prof. Mariana Zembali jest dobrym prognostykiem dla unormowania komunikacji ze środowiskiem medycznym. Najsłabszą stroną jego kandydatury na szefa resortu zaś - małe doświadczenie w polityce.

- Oczywiście nie spodziewam się, że przez krótki czas urzędowania profesor będzie w stanie uporządkować system ochrony zdrowia. Jednak oczekuję, że nowy minister zdrowia będzie faktycznie starał się naprawić chociaż część błędnych decyzji swojego poprzednika. Oczekuję m.in. że poprawi obecnie bardzo złe relacje pomiędzy ministerstwem a środowiskiem lekarskim - mówi przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia.

- Na początek oczekiwałbym szybkich decyzji, które zablokowałyby wywóz z Polski leków. Co zresztą jest efektem zaniedbań ministerstwa zdrowia - zaznacza poseł Tomasz Latos, pytany przez nas o najpilniejsze zadania stojące przed nowym ministrem.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE