Tomaszów Maz.: są pieniądze na leczenie SM

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Dziennik Łódzki/ rynekaptek.pl   22-06-2016, 13:22

Tomaszów Maz.: są pieniądze na leczenie SM

Tomaszowskie Centrum Zdrowia w Tomaszowie Mazowieckim pozyskało z NFZ finansowanie w wysokości 170 tys. zł na wdrożenie programu lekowego w leczeniu stwardnienia rozsianego.

Jak informuje placówka, leczenie pacjentów odbywać się będzie w ramach kontraktu z NFZ. Chorzy hospitalizowani na oddziale neurologicznym uzyskają specjalistyczną pomoc lekarską w zakresie walki ze stwardnieniem rozsianym.

Leczenie opiera się na przeprowadzeniu szeregu badań diagnostycznych określonych w warunkach uczestnictwa w programie lekowym a następnie na podaniu leków. Przeprowadzenie badań wstępnych ma na celu ocenę stanu wybranych narządów wewnętrznych pacjenta tj. nerek, wątroby oraz tarczycy.

Pacjent po analizie wszystkich wyników niezbędnych badań zostanie zakwalifikowany do podania leku, bądź jako nie spełniający wymaganych kryteriów. Kolejna faza to monitoring stanu zdrowia. Przeprowadzane są badania krwi średnio w okresie 3 miesięcznym.

O kontrakt zabiegał prezes szpitala Konrad Łukaszewski wspierany przez Annę Tomkiewicz - prezesa oddziału Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego w Tomaszowie oraz Arkadiusza Gajewskiego, radnego sejmiku - podaje Dziennik Łódzki.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH