Trzech kandydatów na szefa GIF

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJ/ rynekaptek.pl   12-09-2016, 10:32

Trzech kandydatów na szefa GIF

GIF informuje o wynikach naboru na stanowisko Głównego Inspektora Farmaceutycznego. W ramach konkursu wyłoniono trzech kandydatów na to stanowisko.

Jak informuje GIF, są to:

Małgorzata Karpińska-Magnuszewska, zam. Łazy;
Zbigniew Adam Niewójt, zam. Biała Podlaska;
Małgorzata Szelachowska, zam. Warszawa.

Konkurs na szefa GIF został ogłoszony pod koniec lipca br. To jest trzecie podejście do wyłonienia szefa inspekcji.

Pierwsze ogłoszenie o naborze resort zdrowia opublikował w ubiegłym roku. Komisja naborowa wybrała 3 kandydatów, jednak konkursu nie rozstrzygnięto.

W połowie maja Ministerstwo Zdrowia ogłosiło drugi raz konkurs na stanowisko szefa GIF. Termin składania aplikacji minął 30 maja. Do drugiego etapu przeszli: Zbigniew Niewójt, obecnie p.o. GIF oraz Piotr Rykowski.

Jednak jak informowały media, w związku z podejrzeniami o przeszłość jednego z kandydatów, minister zdrowia Konstanty Radziwiłł wycofał kandydaturę jednej z dwóch wyłonionych osób.

Małgorzata Karpińska-Magnuszewska jest magistrem farmacji z pierwszym stopniem specjalizacji. Posiada również uprawnienia osoby wykwalifikowanej zgodnie z GMP - Dobrą Praktyką Wytwarzania.

Od 1996 pracowała w firmach farmaceutycznych (Bittner, Pharma International) na stanowiskach związanych z rejestracją farmaceutyków i wprowadzania do obrotu nowych produktów, leków i suplementów.

W latach 1998-2005 pełniła funkcje między innymi dyrektora medycznego oraz dyrektora handlowego jak również zarządzała produkcją w przedsiębiorstwie Holbex. W latach 2005-2008 pełniła funkcję prezesa spółki Herbacaps. Później była dyrektorem zarządzającym i prokurentem w spółce Euroimplant. W 2012 roku awansowała na stanowisko wiceprezesa tej spółki.

Zbigniew Niewójt, obecnie p.o. GIF, to absolwent Wydziału Farmaceutycznego Akademii Medycznej w Lublinie. Ukończył również studia podyplomowe w Szkole Zdrowia Publicznego na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W roku 1992 uzyskał pierwszy stopień specjalizacji w zakresie Farmacji Aptecznej.

Małgorzata Szelachowska, wicedyrektor Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji MZ, jest absolwentką Akademii Medycznej w Warszawie na wydziale farmaceutycznym (kierunek apteczny).

Swoją drogę zawodową rozpoczynała w Instytucie Biotechnologii i Antybiotyków. Od 2002 roku była związana z inspekcją farmaceutyczną – początkowo jako główny specjalista, a następnie w roli Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH