"Tu nie potrzeba kart stałego klienta"

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: gk24.pl/ rynekaptek.pl   09-02-2016, 14:48

"Tu nie potrzeba kart stałego klienta"

Jedna z najstarszych aptek w Szczecinku, po ponad pół wieku, została zamknięta. Niedługo potem, na tej samej ulicy, otwarto inną. Ale to już nie to samo - mówią mieszkańcy.

- Jedna z nielicznych już w naszym mieście, a może i ostatnia, która działała nieprzerwanie w jednym miejscu od dziesięcioleci, w tym wypadku od lat 60. - wspomina mieszkaniec Szczecinka.

Nie znaczy to, że aptek w Szczecinku ubywa. Wręcz przeciwnie. W niespełna 40 tys. mieście, działa około 20 aptek - wylicza portal gk24.pl.

- Abstrahując od przyczyn zamknięcia apteki z ulicy Polnej w Szczecinku, które przecież mogły mieć różne przyczyny, trzeba zauważyć, że postępuje zjawisko koncentracji rynku - mówi Jolanta Dhalke-Miś, rzecznik Środkowopomorskiej Izby Aptekarskiej w Koszalinie.

Dodaje, że takich aptek jak ta z Polnej, jej najbardziej szkoda: - Tu nie potrzeba kart stałego klienta, farmaceuci znają pacjentów, a oni ich i mają do siebie wzajemne zaufanie - mówi.

Rzecznik mówi też o dumpingowych cenach stosowanych przez apteki sieciowe i teoretycznym rozdziale hurtu od detalu.

- Choć w teorii obowiązuje zapis z prawa farmaceutycznego zakazujący posiadania ponad 1 procenta rynku przez jedną sieć, ale ruch na rynku, łączenie spółek z udziałem kapitału i kupowanie kolejnych aptek oraz otwieranie nowych, trwa. W ostatnich czterech latach obserwujemy nasilenie tego zjawiska - mówi Jolanta Dhalke-Miś.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH