Uczelnię Łazarskiego i NIL połączył cel naukowy

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP Nauka w Polsce/ rynekaptek.pl   14-10-2016, 10:27

Uczelnię Łazarskiego i NIL połączył cel naukowy Celem jest wspólne uczestnictwo w krajowych i międzynarodowych programach badawczych

Narodowy Instytut Leków (NIL) wraz z Uczelnią Łazarskiego mają realizować wspólne projekty w ramach powołanego Centrum Naukowego.

Celem jest wspólne uczestnictwo w krajowych i międzynarodowych programach badawczych, a także współdziałanie w zakresie kształcenia studentów na kierunku lekarskim Uczelni Łazarskiego. Ma być to możliwe dzięki stworzeniu silnego ośrodka interdyscyplinarnego rozwijającego działalność naukową.

- Sygnatariusze umowy mają również w planach rozwijanie działalności eksperckiej w zakresie nauk medycznych, farmaceutycznych oraz zdrowia publicznego, jak również wsparcie merytoryczne w procesie legislacyjnym polityki lekowej kraju - poinformował dyrektor NIL, Piotr Fiedor.

Wcześniej Uczelnia Łazarskiego nawiązała współpracę z Centralnym Szpitalem Klinicznym MSWiA w Warszawie w ramach uruchamiania od roku akademickiego 2017/18 studiów na kierunku lekarskim. Do tej pory ta szkoła wyższa koncentrowała się na innych obszarach dotyczących sektora ochrony zdrowia, m.in. w dziedzinie prawa medycznego, zmian demograficznych, zarządzania ochroną zdrowia i komunikacji medycznej.

PAP - Nauka w Polsce

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH