Udział aptek w działaniach prospołecznych?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Sejm/ rynekaptek.pl   18-12-2017, 12:05

Udział aptek w działaniach prospołecznych? Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dostrzega problem dotyczący braku możliwości przystąpienia aptek do programu Karty Dużej Rodziny (fot. archiwum)

Podczas ostatniego kontaktu z Ministerstwem Zdrowia uzgodniono, że możliwości podjęcia stosownych działań mających na celu nowelizację prawa farmaceutycznego stanowiącym o zakazie reklamy aptek oraz ich działalności zostaną poddane analizie - informuje MRPPS.

Poseł Paweł Skutecki wystąpił z interpelacją do Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie Karty Dużej Rodziny i umożliwienia aptekom wzięcia udziału w programach prospołecznych.

Ministerstwo odpowiada, że niejednokrotnie otrzymywało pisma pracodawców aptecznych, którzy od momentu uruchomienia ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny ustawicznie podejmują inicjatywę w zakresie wspierania rodzin wielodzietnych poprzez zgłaszanie chęci przystąpienia do Karty Dużej Rodziny i udzielania zniżek członkom rodzin wielodzietnych.

- Resort rodziny kilkukrotnie występował do Ministra Zdrowia z prośbą o dokonanie zmian w ustawie Prawo farmaceutyczne celem umożliwienia udzielania zniżek posiadaczom Karty Dużej Rodziny na leki będące znacznym wydatkiem w budżecie rodzin wielodzietnych - informuje wiceminister resortu rodziny, Bartosz Marczuk.

Dodaje, że jednakże dotychczasowe stanowisko Ministerstwa Zdrowia w zakresie interpretacji art. 94a ustawy PF stanowiącego o zakazie reklamy aptek i punktów aptecznych oraz ich działalności, powodowało, że brak jest możliwości zawierania stosownych umów pomiędzy podmiotami prowadzącymi apteki a ministrem właściwym do spraw rodziny lub upoważnionym przez niego podmiotem pozyskującym partnerów Karty.

- Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dostrzega problem dotyczący braku możliwości przystąpienia aptek do programu Karty Dużej Rodziny. Podczas ostatniego kontaktu z Ministerstwem Zdrowia uzgodniono, że możliwości podjęcia stosownych działań mających na celu nowelizację ustawy o Prawie Farmaceutycznym stanowiącym o zakazie reklamy aptek i punktów aptecznych oraz ich działalności zostaną poddane analizie. W chwili obecnej resort rodziny czeka na ostateczne stanowisko Ministerstwa Zdrowia - dodaje wiceminister.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH