UE sfinansuje projekt w obszarze leków i wyrobów medycznych

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: URPL/rynekaptek.pl   15-03-2017, 08:58

UE sfinansuje projekt w obszarze leków i wyrobów medycznych Projekt Współpracy Bliźniaczej wart jest ponad milion euro

URPL informuje o inauguracji Projektu Współpracy Bliźniaczej w obszarze leków i wyrobów medycznych wspieranego przez Unię Europejską. Jednym z głównych celów Projektu, jest dążenie do poprawy jakości leków, wyrobów medycznych i działalności farmaceutycznej w Republice Mołdawii.

Oficjalna ceremonia otwarcia projektu, odbyła się 9 marca 2017 roku. Została zorganizowana przez Przedstawicielstwo Unii Europejskiej w Republice Mołdawii, Agencję Produktów Leczniczych i Wyrobów Medycznych Republiki Mołdawii, Państwową Agencję Kontroli Leków z ramienia Ministerstwa Zdrowia Republiki Litewskiej i polski Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Urząd informuje, że Unia Europejska oficjalnie rozpoczęła finansowanie Projektu Współpracy Bliźniaczej pt.: „Wzmocnienie Agencji Leków i Wyrobów Medycznych jako agencji regulacyjnej w dziedzinie leków, wyrobów medycznych i działalności farmaceutycznej” (”Strengthening of the Medicines and Medical Devices Agency of the Republic of Moldova as regulatory agency in the field of medicines, medical devices and pharmaceutical activity”), który będzie dążyć do poprawy jakości produktów leczniczych, wyrobów medycznych i działalności farmaceutycznej w Republice Mołdawii.

„Ogólnym celem Projektu Współpracy Bliźniaczej finansowanego przez Unię Europejską jest pełna i poprawna implementacja dorobku prawnego Unii Europejskiej w obszarze produktów leczniczych i wyrobów medycznych oraz przygotowanie Agencji Leków i Wyrobów Medycznych Republiki Mołdawii (MMDA) do przyłączenia do agencji regulacyjnych UE Network jako równorzędnego partnera” – czytamy.

Ambasador UE w Republice Mołdawii, Pirkka Tapiola, w przemówieniu otwierającym stwierdził, że „pomyślna realizacja tego projektu pozwoli rozwinąć możliwości służby zdrowia, których poziom będzie porównywalny z równorzędnymi instytucjami Państw Członkowskich UE. W ten sposób Unia zapewnia wsparcie w celu zagwarantowania stałego dostępu do produktów leczniczych dobrej jakości.”

Natomiast Rimantas Latakas, Ambasador Republiki Litewskiej w Republice Mołdawii podkreślił, że “ten projekt powinien harmonizować kompetencje Agencji Leków i Wyrobów Medycznych na tym samym poziomie z równorzędnymi instytucjami Państw Członkowskich i powinien pozwalać pacjentom na korzystanie z bezpiecznych, wysokiej jakości i skutecznych produktów leczniczych i wyrobów medycznych“.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH