UK: apteka ma przekonać płatnika, że najlepiej poprowadzi OF

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: opieka.farm/ rynekaptek.pl   29-11-2016, 11:24

UK: apteka ma przekonać płatnika, że najlepiej poprowadzi OF Niektóre apteki oferują też szczepienia oraz możliwość uzyskania informacji na temat różnych chorób i problemów

Apteki w Anglii posiadają strony internetowe, na których można przeczytać, jakie usługi z zakresu opieki farmaceutycznej oferują. Poszczególne apteki i sieci walczą między sobą o pacjenta liczbą, a co najważniejsze – jakością udzielanych świadczeń.

- To co różni podejście do OF w Polsce i Anglii to fakt, że za takie świadczenia aptekarz ma płacone - informuje mgr farm. Agnieszka Soroko, która pracuje w aptece na Wyspach, autorka bloga opisującego pracę farmaceuty w Anglii.

- NHS (odpowiednik polskiego NFZ) finansuje lub współfinansuje prowadzenie większości usług aptecznych, co oznacza, że za wiele z nich pacjent nie płaci lub jedynie dopłaca - dodaje.

W praktyce wygląda to tak, że apteki piszą podanie do NHS o możliwość sfinansowania danej usługi.

- Muszą dobrze to uargumentować, że akurat one najlepiej nadają się do jej prowadzenia i udokumentować, że mają odpowiednio przeszkolony personel - opisuje farmaceutka.

Niektóre apteki oferują też szczepienia oraz możliwość uzyskania informacji na temat różnych chorób i problemów.

- W mojej opinii usługą, która pobija rekordy popularności jest monitored dosage system, w skrócie blisterpacki. W bardziej obleganych aptekach można zatrudnić pracownika, który zajmuje się tylko tym - mówi Agnieszka Soroko.

Czym jest blisterpack? To pojemnik na leki, który podzielony jest na konkretne dni tygodnia i pory dnia. Pacjent nie musi sam sprawdzać, jakie leki powinien wziąć o danej porze, nie musi otwierać oryginalnych opakowań leków.

Jest to ułatwienie dla pacjentów i ich rodzin, zwłaszcza że niektórzy chorzy przyjmują leki w dużych ilościach.

Z reguły technik zajmuje się przygotowaniem takich opakowań, a farmaceuta sprawdza czy wszystko zostało wykonane poprawnie.

Więcej: http://opieka.farm

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH