Ulotka z dojazdem do apteki w formule notatnika

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: plonszczak.pl, ms / rynekaptek   16-03-2015, 06:24

Ulotka z dojazdem do apteki w formule notatnika

Lekarz nocnej pomocy lekarskiej w płońskim szpitalu wypisał pacjentowi leki bez recepty na ulotce reklamowej jednej z płońskich aptek. Rozpętała się burza.

Lekarz nie może sugerować pacjentowi wyboru apteki. Konkurencja w tej branży w Płońsku jest duża i zdaniem innych aptekarzy nie było to w porządku.

Józef Świerczek, dyrektor szpitala odpowiada na zarzuty o przyzwolenie na niedozwoloną reklamę w kierowanej przez niego placówce.

- Co do reklamy jednej z płońskich aptek należy podkreślić, że ulotki z mapkami dojazdu do apteki nie stanowiły reklamy tej apteki, a personel nocnej i świątecznej opieki Zdrowotnej nie miał na celu polecanie pacjentom tej apteki.

Józef Świerczek dodaje, że apteka pozostawiła ulotki, ponieważ pracowała całodobowo. Jednak jak sprawdzono ponoć tylko do 24.00.

Dyrektor szpitala przyznał, że faktycznie ulotki z mapkami apteki wykorzystywano do rozpisywania pacjentom sposobu przyjmowania leków, korzystano z tych druków, żeby nie wydawać pieniędzy np. na papier A4.

Józef Świerczek tak skomentował całą sytuację:

„Uprzejmie informuję, że w prawie farmaceutycznym zakazano wizyt i odwiedzin w gabinecie lekarskim i na oddziałach wszelkich przedstawicieli firm farmaceutycznych. Wiedzą o tym wszyscy lekarze, na takie działania musi być wydana zgoda dyrektora. Otóż informuję, że od kilku lat nikt nie zwrócił się do mnie o taką zgodę. Natomiast powszechną dziką praktyką jest, że przedstawiciele chodzą do doktorów oraz wręczają im długopisy i inne gadżety.
Nie będę latał i sprawdzał, co doktorzy mają w biurkach i czy osoba, która siedzi w gabinecie to pacjent czy komiwojażer. Nie jestem w stanie z tym walczyć, nie mam zamiaru i walczył nie będę”.

O zdarzeniu już informowaliśmy na portalu w materiale: Płońsk: recepta wypisana na ulotce reklamowej apteki.

Więcej: plonszczak.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH