UM w Poznaniu zaciąga kredyt na budowę szpitala klinicznego

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: poznan.wyborcza.pl/rynekaptek.pl   06-12-2017, 14:04

UM w Poznaniu zaciąga kredyt na budowę szpitala klinicznego Uczelnia zamierza spłacić stumilionowe zobowiązanie w ciągu 20-25 lat (Fot. Archiwum)

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu zamierza pożyczyć od Europejskiego Banku Inwestycyjnego blisko 100 milionów złotych. Celem jest budowa centralnego szpitala klinicznego w Poznaniu.

Jeśli poznańska uczelnia otrzyma pozytywną decyzję kredytową, pierwszą transzę pożyczki Europejski Bank Inwestycyjny przeleje na jej konto w czerwcu przyszłego roku.

Dzięki temu już pod koniec 2018 roku uniwersytet razem ze Szpitalem Klinicznym im. Heliodora Święcickiego mógłby rozpocząć budowę szpitalnego oddziału ratunkowego. To pierwszy etap ogromnej medycznej inwestycji, jaką jest budowa centralnego szpitala klinicznego w Poznaniu – podaje poznański oddział „Gazety Wyborczej”.

Centralny Szpital Kliniczny zostanie podzielony na cztery strefy: szpitalną, ambulatoryjną, diagnostyczną i operacyjną.

Jeśli dojdzie do fuzji, nowa lecznica, którą chcą zbudować na Grunwaldzie władze Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, będzie jednym z największych szpitali klinicznych w Polsce.

Poznański projekt wciąż nie jest wpisany do państwowego długoletniego planu finansowego. A bez pomocy rządu nie uda się go sfinalizować, bo koszt budowy szpitala szacowany jest aż na 1,3 miliarda złotych. Centralny szpital ma powstawać etapami przez 10 do 12 lat.

Poznańska uczelnia, której roczny budżet wynosi obecnie ok. 200 milionów zł, zamierza spłacić stumilionowe zobowiązanie w ciągu 20-25 lat.

Więcej: www.poznan.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH