Umowa ws. współpracy w sekwencjonowaniu całego genomu

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Ino-Gene/ rynekaptek.pl   10-09-2015, 12:06

Umowa ws. współpracy w sekwencjonowaniu całego genomu

Inno-Gene podpisał umowę, dzięki której obejmie do 36,5 proc. udziałów w spółce Central Europe Genomics Center (CEGC), posiadającej wyłączność w Polsce na technologię w zakresie badań genetycznych sekwencjonowania całogenomowego (WGS).

Właścicielem technologii jest Illumina INC, producent urządzeń do wykonywania badań DNA metodą sekwencjonowania nowej generacji (NGS). Jest to również pierwszy krok na drodze do stworzenia nowego źródła przychodów spółki, tzw. Biobanku.

Drugą stroną podpisanego przez Inno-Gene kontraktu jest amerykańska firma International Technology Ventures, LLC (ITV), która od lat współpracuje z takimi podmiotami jak Illumina, czy Craig Venter Institute (prywatny podmiot, który jako pierwszy dokonał zsekwencjonowania ludzkiego genomu).

Na podstawie umowy Inno-Gene obejmie docelowo do 36,5 proc. udziałów w utworzonej przez amerykańskich partnerów spółce CEGC. Spółka ta będzie miała wyłączność na transfer należącej do Illumina technologii WGS (ang. Whole Genom Sequencing) do Polski. Inwestycja polskiej spółki będzie miała wartość 1,5 mln zł. Dodatkowo Inno-Gene wesprze CEGC swoim know-how w zakresie pozyskiwania dotacji unijnych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH