Uniwersytet Gdański wysoko w rankingu wg Indeksu Hirscha

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: nauka.trojmiasto.pl/ rynekaptek.pl   02-06-2015, 14:55

Uniwersytet Gdański wysoko w rankingu wg Indeksu Hirscha

W naukowym rankingu uczelni akademickich, porównującym liczbę publikacji naukowych i częstość cytowań w innych publikacjach, najlepiej z trójmiejskich uniwersytetów wypadł Uniwersytet Gdański. Znalazł się na 6. miejscu.

Miejsce pierwsze przypadło w rankingu Uniwersytetowi Warszawskiemu (Indeks Hirscha 205 - liczba publikacji naukowych oraz liczba ich cytowań w innych publikacjach), drugie Uniwersytetowi Jagiellońskiemu w Krakowie (173), a trzecie Politechnice Warszawskiej (128).

Z trójmiejskich uczelni najlepiej wypadł Uniwersytet Gdański (Indeks Hirscha 105), który zajął 4. miejsce wśród 21 polskich uniwersytetów i 6. miejsce wśród 86 akademickich szkół wyższych w Polsce.

Jak przypomina rzecznik UG, Beata Czechowska-Derkacz, jednym z rozpoznawalnych sukcesów jest opracowanie przez zespół naukowy pod kierownictwem prof. dra hab. Grzegorza Węgrzyna z Wydziału Biologii UG, metody leczenia choroby Sanfilippo. Obecnie trwa już trzecia faza badań klinicznych, to ostatnie badanie przed wprowadzeniem leku do użytku.

W 2015 roku Uniwersytet Gdański znalazł się w pierwszej dziesiątce uczelni i jednostek naukowo-badawczych, które najskuteczniej starały się o granty Narodowego Centrum Nauki (NCN). Z 280 wniosków złożonych przez naukowców z UG w roku 2014, 55 uzyskało dofinansowanie.

Więcej: http://nauka.trojmiasto.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH