UOKiK: Intra może przejąć Exigo

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: UOKiK/ rynekaptek.pl   01-12-2014, 12:48

UOKiK: Intra może przejąć Exigo

Prezes UOKiK wydał zgodę na transakcje pomiędzy hurtowniami farmaceutycznymi. Intra może przejąć Exigo. Transakcja jest związana z realizacją warunku nałożonego przez Urząd w marcu na spółkę Neuca.

Uczestnicy koncentracji zajmują się hurtową sprzedażą wyrobów farmaceutycznych. Intra posiada hurtownię w Warszawie, natomiast Exigo w Bydgoszczy.

Koncentracja jest wynikiem realizacji decyzji warunkowej wydanej przez UOKiK w marcu 2014 roku. Prezes Urzędu uznał wówczas, że spółka Neuca może przejąć ACP Pharma, jeżeli sprzeda bydgoską hurtownię.

Przeprowadzone postępowanie wykazało, ze transakcja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji, ponieważ Intra i Exigo działają na różnych rynkach geograficznych. Zgodnie z dotychczasowym orzecznictwem Urzędu przyjęto, że hurtownie farmaceutyczne rywalizują ze sobą na obszarze o promieniu ok. 100 kilometrów.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Więcej: http://www.uokik.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE