UOKiK ma wątpliwości. Przedłuża postępowanie

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: UOKiK/ rynekaptek.pl   29-07-2016, 13:33

UOKiK ma wątpliwości. Przedłuża postępowanie

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skierował do drugiego etapu postępowanie w sprawie przejęcia przez Neuca kontroli nad spółką Intra. Wniosek o zgodę na koncentrację wpłynął do UOKiK w maju.

Uczestnicy transakcji zajmują się hurtową sprzedażą wyrobów farmaceutycznych do aptek i szpitali.

W trakcie analizy koncentracji Urząd przeprowadził badanie rynku, którym objęci zostali konkurenci uczestników transakcji. Wykazało ono, że po przejęciu może dojść do wzmocnienia pozycji spółki Neuca na lokalnym rynku hurtowej sprzedaży wyrobów farmaceutycznych do aptek. Dlatego postępowanie zostało przedłużone.

Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów postępowanie w sprawach koncentracji jest dwuetapowe. Pierwszy etap postępowania trwa do miesiąca. Natomiast w sprawach szczególnie skomplikowanych, w których istnieje prawdopodobieństwo istotnego ograniczenia konkurencji lub wymagających badania rynku postępowanie może trwać dłużej.

Wydanie postanowienia o przedłużeniu terminu zakończenia postępowania nie przesądza o rodzaju decyzji, jaka w przyszłości zostanie wydana.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH