UOKiK: Medicare i Galenica Nova mogą się połączyć

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: UOKiK/ rynekaptek.pl   30-11-2016, 08:42

UOKiK: Medicare i Galenica Nova mogą się połączyć Zgoda Urzędu na połączenie

UOKiK wydał decyzje, w których wyraził zgodę na dokonanie koncentracji. Jedna z nich dotyczy przedsiębiorstw zajmujących się sprzedażą leków.

Decyzja UOKiK dotyczy przejęcia przez Medicare kontroli nad spółką Galenica Nova. Działalność obu spółek koncentruje się głównie na hurtowej sprzedaży wyrobów farmaceutycznych i medycznych do aptek oraz szpitali.

Początki działalności spółki Medicare sięgają roku 1991 roku. Spółka od początku swej działalności ma charakter rodzinny, udziałowcami są osoby fizyczne. Działa na rynku ogólnopolskim. Siedziba firmy znajduje się w Mysłowicach. Spółka posiada oddział w Rzeszowie oraz biura handlowe w Krakowie, Dzierżoniowie, Tarnowie i Warszawie. Na dzień zgłoszenia zamiaru koncentracji, do grupy kapitałowej Medicare należała jedna spółka.

Firma Galenica jest spółką, która działa na rynkach lokalnych" w województwach lubuskim i wielkopolskim. Spółka od początku swej działalności skupiała niezależnych aptekarzy, którzy powołali do życia podmiot prawa handlowego mający na celu współpracę oraz koordynowanie działań środowisk zajmujących się produkcją i sprzedażą leków. Galenica nie ma spółek zależnych.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH