URPL: prace legislacyjne prowadzi resort zdrowia

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: pharmalogica.pl/ rynekaptek.pl   28-05-2015, 08:47

URPL: prace legislacyjne prowadzi resort zdrowia

Etap uzgodnień nad projektowanym rozporządzeniem MZ w sprawie ustalania i uiszczania opłat związanych z dopuszczeniem do obrotu leku zakończył się i dalsze prace legislacyjne prowadzi resort zdrowia - informuje prezes URPL.

Jest to odpowiedź na pytanie Izby Gospodarczej Farmacja Polska, która 12 maja wystosowała pismo do szefa URPL pytając o spodziewany termin zakończenia prac nad obecnie projektowanym rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie ustalania i uiszczania opłat związanych z dopuszczeniem do obrotu leku.

Więcej: IG Farmacja Polska pyta, co z rozporządzeniem ws. opłat

Prezes URPL poinformował, że rozpoczął prace legislacyjne, 30 stycznia 2015 roku projekt został skierowany do uzgodnień i konsultacji publicznych. Uwagi zgłosiły Ministerstwo Finansów i Ministerstwo Gospodarki.

Prezes Urzędu skierował odniesienie się do uwag zgłoszonych przez oba resorty. Następnie projekt rozporządzenia został przekazany do MZ.

"To oznacza, że etap uzgodnień się zakończył, zatem dalsze prace legislacyjne nad rozporządzeniem prowadzi Ministerstwo Zdrowia" - informuje prezes URPL.

Więcej: http://www.pharmalogica.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH