Ustawa 75+ może pomóc nie tylko seniorom, ale i gospodarce

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Polska Times/rynekaptek.pl   08-07-2016, 09:41

Ustawa 75+ może pomóc nie tylko seniorom, ale i gospodarce Tzw. ustawa senioralna może pomóc nie tylko pacjentom, ale i gospodarce

W ocenie ekspertów Ustawa 75+, która gwarantuje bezpłatne leki dla pacjentów powyżej 75 roku życia nie tylko umożliwi dostęp do leków osobom gorzej sytuowanym, ale tworzy szansę dla krajowej farmacji.

Takie wnioski zostały przedstawione podczas debaty "Czy polską gospodarkę stać na darmowe leki?".

Piotr Błaszczyk, wiceprezes Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego przyznał, że najkorzystniej, planując listę leków refundowanych dla seniorów byłoby uwzględnić te leki, do których pacjenci są przyzwyczajeni. Przypomniał też, że krajowy przemysł farmaceutyczny wpłaca do budżetu państwa co roku 2,5 mld zł w postaci podatków i inwestycji.

Jak wynika z raportu Sequence, krajowi producenci produkują i dostarczają do polskich aptek ok. 78 proc. leków stosowanych przez seniorów, dlatego też zdaniem ekspertów, na liście powinny znajdować się leki właśnie krajowych producentów.

W ocenie ekspertów niewykorzystanie przez rząd szansy, jaką daje nowa polityka lekowa i wpisująca się w nią ustawa 75+, byłoby niewybaczalnym strategicznym błędem.

Więcej: www.polskatimes.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH