Ustawa podpisana, zniżek na leki nie będzie

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PharmaNET/ rynekaptek.pl   23-12-2014, 12:10

Ustawa podpisana, zniżek na leki nie będzie

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o Karcie Dużej Rodziny, dzięki której od 1 stycznia 2015 r. rodziny wielodzietne będą mogły korzystać z różnych ulg i zniżek. Ulgi nie obejmą zakupu leków.

- Uważamy, że brak nowelizacji ustawy Prawo farmaceutyczne w taki sposób, aby umożliwić aptekom aktywny udział w Karcie Dużej Rodziny, to duża strata dla rodzin wielodzietnych, którym bardziej potrzebne są tanie leki, niż bilety do operetki - mówi Marcin Piskorski, prezes zrzeszającego kilka
tysięcy aptek Związku Pracodawców Aptecznych PharmaNET.

Właściciele aptek zrzeszeni w Związku byli gotowi przyznać rodzinom wielodzietnym, w ramach Karty Dużej Rodziny, zniżki do 20 proc. na zakup nierefundowanych leków.

Ustawa o Karcie Dużej Rodziny gwarantuje rodzinom mającym troje i więcej dzieci prawo do skorzystania z 37-procentowej ulgi na jednorazowe przejazdy koleją i 49-procentowe na bilety miesięczne, a także zniżek oferowanych np. przez muzea, rezerwaty przyrody, obiekty sportowo-rekreacyjne, biura turystyczne, uzdrowiska, sklepy.

Deklaracja udziału aptek zrzeszonych w Związku Pracodawców Aptecznych PharmaNET w programie zniżek dla rodzin wielodzietnych spotkała się ze sprzeciwem Ministerstwa Zdrowia. Resort stoi na stanowisku, że wiązałoby się to z reklamą aptek i ich działalności, zakazanej na podstawie art. 94a ustawy Prawo farmaceutyczne. Ministerstwo nie widzi potrzeby nowelizacji tego przepisu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH