Ustawa refundacyjna nie uwzględnia potrzeb pacjentów stomijnych?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: biznes.interia.pl/rynekaptek.pl   15-02-2017, 11:12

Ustawa refundacyjna nie uwzględnia potrzeb pacjentów stomijnych? Zmiany w ustawie refundacyjnej wyrobów medycznych mogą uderzyć w pacjentów stomijnych - alarmuje środowisko stomijne

Środowiska stomijne od początku prac nad zmianami w ustawie refundacyjnej, zgłaszały liczne zastrzeżenia co do zapisów związanych z refundacją sprzętu stomijnego. Tylko nieliczne postulaty pacjentów zostały uwzględnione w tym projekcie.

Zapisy projektu ustawy przewidują, że podstawę refundacji będą stanowiły produkty odpowiadające za największy udział w rynku, a nie te które najlepiej odpowiadają na indywidualne potrzeby pacjentów stomijnych - pisze portal biznes.interia.pl.

- Wszystko wskazuje na to, że bezpłatny sprzęt stomijny, w świetle nowej ustawy, będzie dostępny jedynie dla wybranych stomików, a wielu z nich straci dostęp do obecnie stosowanych worków i środków higieny - podkreśla Dorota Kaniewska, wiceprezes zarządu głównego Polskiego Towarzystwa Stomijnego POL-ILKO.

Dodaje, że pacjenci stomijni wymagają ciągłego stosowania dobrze dobranego sprzętu, a jego zmiana nie powinna być wymuszona przez system refundacji.

Dorota Kaniewska wskazuje, że ustawa nie zapewnia ciągłości dostępu do konkretnego rodzaju sprzętu, który każdy stomik indywidualne dopasował do swojej stomii.

Pacjenci obawiają się więc, że bezpłatny sprzęt będzie dostępny jedynie dla wybranych stomików, bo niektóre z obecnie stosowanych worków i środków higieny mogą nie być już refundowane.

Więcej: http://biznes.interia.pl/

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH