VII KZA: dzisiaj wybór przewodniczącego zjazdu, jutro - szefa NRA

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJ/ rynekaptek.pl   29-01-2016, 09:25

VII KZA: dzisiaj wybór przewodniczącego zjazdu, jutro - szefa NRA Rozpoczyna się VII KZA

W piątek, 29 stycznia, 337 delegatów reprezentujących okręgowe izby aptekarskie, spotka się na VII Krajowym Zjeździe Aptekarzy w Jachrance k. Warszawy. W sobotę, 30 stycznia, wyłonią nowego szefa Naczelnej Rady Aptekarskiej.

29 stycznia delegaci wybiorą przewodniczącego zjazdu i pozostałych członków prezydium zjazdu, uchwalą regulamin i przyjmą porządek obrad VII Krajowego Zjazdu Aptekarzy, a także wybiorą komisje zjazdowe. Plan piątkowych obrad przewiduje też rozpatrzenie oraz podjęcie uchwał w sprawach sprawozdań organów Naczelnej Izby Aptekarskiej z pracy w okresie VI kadencji.

Po rozpatrzeniu wniosku Naczelnej Komisji Rewizyjnej, delegaci podejmą uchwałę w sprawie udzielenia absolutorium ustępującej Naczelnej Radzie Aptekarskiej.

W sobotę, Krajowy Zjazd Aptekarzy dokona wyboru: prezesa i członków Naczelnej Rady Aptekarskiej, Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej i jego zastępców, członków Naczelnego Sądu Aptekarskiego oraz członków Naczelnej Komisji Rewizyjnej.

Przypominamy, że wybory zarządza Przewodniczący Zjazdu. Komisja wyborcza informuje o zasadach zgłaszania kandydatur, przyjmuje zgłoszenia kandydatur, a także bada czy zgłoszenia dokonały osoby uprawnione oraz czy nie zachodzą przeszkody do wyboru kandydatów, sporządza listy kandydatów i przedstawia je Zjazdowi.

Kandydatów w zgłasza się podczas zjazdu ustnie lub pisemnie. Mogą ich zgłaszać tylko członkowie zjazdu posiadający czynne prawo wyborcze.

Uczestnicy Zjazdu mogą zadawać pytania zgłoszonym obecnym kandydatom. Ponadto kandydaci na stanowisko prezesa Naczelnej Rady Aptekarskiej obowiązani są do przedstawienia swojego programu działania.

Wyboru prezesa Naczelnej Rady Aptekarskiej, Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej, dokonuje się w pierwszej kolejności.

Nazwiska kandydatów umieszcza się na kartach do głosowania w porządku alfabetycznym, z równoczesnym wskazaniem miejsca pracy. W przypadku kandydatów do organów Naczelnej Izby Aptekarskiej, na karcie do głosowania należy podać informację o ich przynależności do okręgowej izby aptekarskiej.

Karta do głosowania powinna zawierać informację o liczbie członków poszczególnych organów izby (lub delegatów) wybieranych na zjeździe oraz minimalnej, koniecznej liczbie skreśleń, aby oddany glos był ważny.

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH