VII KZA: najwięcej delegatów z Warszawy, najmniej z izby w Kaliszu

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: poia.pl/ rynekaptek.pl   18-11-2015, 10:02

VII KZA: najwięcej delegatów z Warszawy, najmniej z izby w Kaliszu Przygotowania do zjazdu aptekarzy

Podczas ostatniego posiedzenia Naczelnej Rady Aptekarskiej w Ożarowie Mazowieckim, członkowie NRA przyjęli uchwałę w sprawie ustalenia liczby wiceprezesów NRA oraz niefunkcyjnych członków Prezydium NRA.

Zgodnie z regulaminem ustalono, że w skład Prezydium NRA wchodzi ogółem dziesięć osób, w tym prezes, dwóch wiceprezesów, sekretarz, skarbnik i pięciu członków niefunkcyjnych.

W części związanej z przygotowaniem obrad Zjazdu, zgromadzeni członkowie NRA zdecydowali również, iż VII KZA odbędzie się w hotelu Windsor Palace w Jachrance koło Warszawy w ostatni weekend stycznia 2016 r.

Uchwałą NRA zatwierdzono liczby delegatów z poszczególnych okręgowych izb aptekarskich - spośród 337 delegatów ogółem, podkarpacka izba reprezentowana będzie przez 13 osób (najwięcej delegatów wysyła na zjazd izba w Warszawie - 48; najmniej izba w Kaliszu - 5 osób).

Przyjęto projekty uchwał zjazdowych: w sprawie ustalenia porządku obrad, w sprawie uchwalenia regulaminu VII KZA oraz w sprawie ustalenia obsługi prawnej Zjazdu.

Kolejnym zagadnieniem posiedzenia NRA było omówienie zaawansowania prac nad Centralnym Rejestrem Farmaceutów i podjęcie uchwały w sprawie sposobu przekazywania danych przez okręgowe rady aptekarskie do Centralnego Rejestru Farmaceutów oraz upoważnienie Prezydium NRA do wykonywania obowiązków Administratora danych objętych Centralnym Rejestrem Farmaceutów.

Wiceprezes NRA, dr Marek Jędrzejczak, przekazał szczegółową informację na temat przebiegu konferencji uzgodnieniowej w sprawie projektu ustawy o zawodzie farmaceuty i izbach aptekarskich. Tekst projektu wraz z wniesionymi poprawkami zostanie jeszcze w listopadzie br. przesłany do wszystkich okręgowych izb aptekarskich w celu dalszej dyskusji.

Zgromadzeni członkowie NRA przedyskutowali też finansowanie portali edukacyjnych dla farmaceutów przez NRA oraz pracę nad utworzeniem NMVO w Polsce - europejskiego systemu identyfikacji produktu leczniczego w aptece.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH