VII KZA: są obietnice współpracy i zmian w prawie

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJ/ rynekaptek.pl   29-01-2016, 16:19

VII KZA: są obietnice współpracy i zmian w prawie

29 stycznia rozpoczął się VII Krajowy Zjazd Aptekarzy. Obecny na obradach minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł zapowiedział "kompleksową reformę polskiego aptekarstwa" zmiany w zakresie prawa farmaceutycznego i ustawy refundacyjnej dodając, że liczy na współpracę nowego samorządu.

Minister wspomniał o potrzebie opracowania ustawy o zawodzie farmaceuty, a także zmian w przepisach obecnie obowiązującego prawa.

Wśród zapowiedzi znalazła się kwestia powrotu do nowelizacji tzw. ustawy antywywozowej. W opinii resortu zdrowia, dotychczas dokonane zmiany, w nieefektywny sposób ograniczają nielegalny wywóz leków. Pomysłem na rozwiązanie jest plan prezentowany przez wiceministra zdrowia, Krzysztofa Łandę. Polega na podwyższaniu cen urzędowych leków, by zahamować ich wypływ z Polski. Jednocześnie resort będzie starał się negocjować z koncernami niższe ceny efektywne.

Minister zdrowia mówił też o zmianie w kwestii działania inspekcji farmaceutycznej: przywrócenia pionowej organizacji i centralizacji nadzoru farmaceutycznego. Obiecał też rozważenie idei "apteka dla aptekarza lub spółki aptekarzy".

Obecny szef samorządu aptekarskiego, dr Grzegorz Kucharewicz, podsumował swoją upływającą kadencję jako "dobrą", wbrew temu, co mówią różni "malkontenci". Wiceprezes NRA i kandydat na stanowisko szefa Izby, Marek Jędrzejczak przypomniał historię samorządu aptekarskiego, obchodzącego w tym roku jubileusz dwudziestopięciolecia.


Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH