W aptece: jeszcze pacjent czy już konsument?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: zachod.pl / rynekaptek.pl   17-03-2015, 07:58

W aptece: jeszcze pacjent czy już konsument?

Trzeba się zastanowić czy w aptece mamy już konsumenta czy jeszcze pacjenta – zastanawia się Adam Chojnacki, lubuski inspektor farmaceutyczny.

Takie refleksje towarzyszyły uczestnikom konferencji „Inspekcja w służbie konsumenta”. Tematem przewodnim były prawa konsumentów. - Chcieliśmy przede wszystkim omówić nowości w tej dziedzinie - tłumaczył prof. Roman Sowiński, wykładowca PWSZ.

O szczególnym przypadku konsumenta, którym jest pacjent w aptece - mówił Adam Chojnacki, lubuski inspektor farmaceutyczny, starając się przybliżyć zadania stojące przed aptekarzem.

- Rolą farmaceuty jest zapewnienie jakości. Pacjent, przychodząc do apteki, musi być pewien, że kupuje produkt dobrej jakości, sprawdzony, legalny, pochodzący z wiarygodnego źródła i spełniający wszelkie wymogi jakościowe. Jest to bardzo ważne  w przypadku terapii, ponieważ przy produkcie nie spełniającym wymogów - nie uzyskamy efektu terapeutycznego - dowodził Adam Chojnacki.

W jego przekonaniu, pacjent w aptece jest osobą, którą trzeba się zaopiekować.

- I my jako inspekcja farmaceutyczna, razem z samorządem aptekarskim, zwracamy szczególną uwagę pracownikom aptek, żeby objąć pacjentów dodatkową opieką i żeby była okazywana empatia w stosunku do pacjenta. W tej chwili trzeba się zastanowić czy w aptece mamy już konsumenta czy jeszcze pacjenta – stwierdził Adam Chojnacki.

Więcej: zachod.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH