"W aptece obok mają taniej"

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: GdziePoLek.pl/ rynekaptek.pl   12-04-2018, 13:27

"W aptece obok mają taniej" Cisza, skupienie, atmosfera uważności - takie zachowanie w aptece będzie nie tylko wyrazem szacunku, ale pozwoli personelowi zwyczajnie dobrze wykonać swoją pracę (fot. archiwum)

Brak leku na stanie w aptece to strata wizerunkowa i finansowa, a tłumaczenie, że akurat czegoś zabrakło jest dla farmaceuty dużym stresem. Zapytaj, jaki jest powód, że leku brakuje - radzi pacjentowi portal GdziePoLek.pl.

Portal przygotował 10 zdań, których lepiej nie mówić w aptece.

"Wchodząc do apteki masz prawdopodobnie sprecyzowane oczekiwania - chciałbyś być obsłużony miło, szybko i kompetentnie. A czy zastanawiałeś się kiedyś, jak proces obsługi pacjenta wygląda z punktu widzenia personelu fachowego apteki? Dowiedz się, dlaczego lepiej nie wypowiadać niektórych zdań w aptece" - informuje.

Co to za apteka, w której nie ma leków?
Każda apteka stara się mieć możliwie szeroki asortyment leków. Informacje o tym, jakich produktów potrzebują pacjenci są dla farmaceutów bardzo ważne. Braki - to strata wizerunkowa i finansowa, a tłumaczenie, że akurat czegoś nam zabrakło jest dużym stresem. Zapytaj, jaki jest powód, że leku brakuje – z pewnością istnieje racjonalne wytłumaczenie, dlaczego dana placówka nie ma preparatu, którego właśnie szukasz.

W aptece obok mają taniej.
Przede wszystkim warto zwrócić uwagę, że niektóre produkty lecznicze są refundowane i mają cenę „sztywną” – zapłacisz za nie dokładnie tyle samo w każdej placówce w okresie obowiązywania danej listy refundacyjnej. Ceny pozostałych produktów mogą być różne, ale zależy to od wielu czynników - nie tylko od marży naliczonej przez aptekę.

Masz prawo zrezygnować z zakupu, jeśli cena wydaje Ci się nieatrakcyjna. Pamiętaj jednak, że personel apteki chce zaproponować Ci przede wszystkim wysoką jakość obsługi. Sytuacje, w których pacjenci zdają się zwracać uwagę wyłącznie na cenę, są dla niego bardzo demotywujące.

Ale czy ten lek na pewno mi pomoże?
Czasami pacjenci chcieliby uzyskać zapewnienie, że produkt, który kupują będzie na pewno skuteczny i bezpieczny. Niestety nie można dać 100% gwarancji, że nie wystąpi działanie niepożądane i że zostanie osiągnięty cel leczniczy. Zależy to przecież także od trafności postawionej diagnozy. Aptekarze nie stosują też wszystkich preparatów, które wydają.

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH