W Łodzi też rozmawiali o dostępności leków

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/rynekaptek.pl   25-03-2015, 13:04

W Łodzi też rozmawiali o dostępności leków

Łódzka Izba Aptekarska informuje, że już w lutym br. odbyło się spotkanie Okręgowej Rady Aptekarskiej w Łodzi z Maryniką Woroszylską – Sapiehą, prezesem zarządu Sanofi-Aventis oraz przedstawicielami zarządu tej spółki.

"Podczas tego spotkania przedstawiono kierownictwu spółki Sanofi-Aventis problem związany z zagrożeniem bezpieczeństwa zdrowotnego pacjentów pozbawionych możliwości zaopatrzenia się w lek Clexane u swojego farmaceuty" - informuje nas Izba.

Okręgowa Rada Aptekarska w Łodzi zaapelowała do kierownictwa firmy Sanofi-Aventis o zaniechanie wszelkich form dystrybucji polegających na reglamentacji leków, w tym ratującego życie leku Clexane wzywając tę firmę, będącą producentem i organizatorem dystrybucji leku Clexane do zapewnienia podaży tego leku na poziomie równoważącym uzasadniony popyt.

"Spotkanie w Łodzi zaowocowało pozytywnym odzewem ze strony spółki Sanofi-Aventis, która poinformowała, że spółka podjęła prace nad analizą wszystkich poruszonych na spotkaniu kwestii w celu wypracowania możliwych do implementacji rozwiązań" - stwierdzają przedstawiciele łódzkie Izby.

W liście przesłanym do Elżbiety Piotrowskiej Rutkowskiej, prezesa ORA w Łodzi, prezes Marynika Woroszylska - Sapieha wyraziła nadzieję, że "wdrożone rozwiązania przyczynią się do poprawy dostępności leku Clexane".

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH